Že není potřeba aplikovat stoupací vosk, docení prakticky každý lyžař, od turisty až po výkonnostního závodníka. A to i zkušení rutinéři, protože často jsou takové přírodní podmínky, že je velmi obtížné lyže namazat, aby dobře jely a stoupaly, i když máte roky zkušeností a profesionální kufr s desítkami typů vosků. 100% mohér nefunguje snad pouze v ledové stopě, kde se ale sotva chytne i správně vybraný klistr. Ostatně aplikace a následné smývání klistrů je obvyklou noční můrou milovníků klasiky a se Skintecem se stává pouhou vzpomínkou.

První na trhu

Tím, že lyže Atomic Skintec přišly na trh jako první, jsou oproti ostatním značkám ve zjevné výhodě. Jejich vývojáři měli více času na sbírání informací a budování know-how, a proto logicky patří na kvalitativní špičku tohoto druhu na trhu. Umožňují výborný odraz i skluz. Pokud budete mít kvalitně vybrané a namazané klasické lyže, budou mít patrně mírně lepší skluzné vlastnosti. Ale přiznejme si, jak často se to člověku povede, zejména když chystá lyže doma a přesně neví, jak to ve stopě vypadá? Zásadní je správný výběr

Aby lyže bezchybně fungovaly, je zásadní, abyste je vybrali přesně na svou tělesnou hmotnost. Jestliže vezmete měkčí, budou vám ve sjezdech drhnout, pokud tvrdší, bude se z nich hůř odrážet. Výběr ovlivňuje i technická vyspělost lyžaře: Zdatní běžci s výborným odrazem mohou zvolit tvrdší variantu určenou pro lyžaře o 5–10 kg těžšího.