To je důkaz, že lyže Salomon dokážou být rychlejší než ostatní značky, a pokud je sedlá kvalitní závodník, dokáží konkurenci porazit.

Může za to i „žlutá“ skluznice

Právě v závodě na 50 km bruslením, kde Alex vyhrál, zvolil karbonové lyže Salomon S/LAB se speciální, tzv. žlutou skluznicí. Ta se liší od klasické černé svým složením – je totiž z teflonu, který výborně odpuzuje vodu. Žlutá čili yellow v tomto případě neznamená přímo barvu skluznice, ale její určení na konkrétní podmínky, přesně pro teploty mezi 0 až -10 °C a na sníh s hrubším zrnem, typicky tedy například na jarní firn nebo technicky vyrobený sníh. Nebyl to totiž jen Harvey, kdo v daných podmínkách uspěl na teflonových lyžích od Salomonu: bronzovou medaili získal Fin Matti Heikkinen a 4. místo Brit Andrew Musgrave. Tři závodníci v nejlepší čtyřce, to už asi nebude náhoda.

Salomon dodává i další dva typy skluznic: „červenou“ (red) na měkký sníh a teploty spíše nad nulou (–3 až +5 °C) a „modrou“ (blue) na suchý a studený sníh (–5 až –20 °C). Určení skluznice odpovídá i optimalizovaná struktura (AC5/AM7/AW7).

Lyže i pro vás na míru

Všechny modely jsou dostupné pro každého a jsou už z továrny připraveny tak, aby si každý rovnou vybral optimální pár na míru. Všechny zásadní hodnoty každé jednotlivé lyže jsou totiž přesně změřeny a jejich unikátní parametry jsou vyznačeny na samolepce. Tím je zajištěno adekvátní spárování jednotlivě vyráběných lyží tak, aby obě lyže v páru vykazovaly totožné parametry, a následně také to, že si na základě těchto reálně ověřených hodnot může každý vybrat ten správný pár podle vlastní tělesné hmotnosti, výkonnosti a dalších osobních specifik.