Jizerské hory

Díky novému sněhu se podařilo upravit i některá už vynechávaná místa, jako Hrabětickou louku, Vládní silnici a cestu z Maliníku k Hašlerově chatě. Včera v noci byla obnovena úprava základních tras: z Bedřichova přes Novou louku, Kristiánov, Čihadla, Knajpu, Smědavu, Žďárek, Hřebínek a Gregorův kříž zpět, a z Jizerky po Knížecí, na Smědavu, po Promenáda na Mořinu a zpět.

Sníh rychle taje, ale například na Kristiánově je stále asi 60 cm sněhu, na vrcholcích kolem 1 metru.


Krkonoše

Na Černé hoře stále upravených 55 km na klasiku i bruslení. Na Mísečkách se bude o víkendu konat Český pohár, tak budou tratě uzavřeny, radši vyrazte na hřebeny.


Orlické hory

Během týdne připadlo v nižších partiích okolo 5 cm, na hřebenech až 10 cm nového sněhu. V úterý proběhla úprava tras rolbami z Deštného a z Orlického Záhoří. Během dne ale stopy zapadaly a na některých místech jsou zaváté. Sníh je vlhký, na hřebenech se teplota momentálně pohybuje okolo 0°C, nicméně o víkendu se očekává jarní počasí a teploty nad nulou i v noci. Sněhu je ale stále dostatek. Další úprava stop bude v pátek 9.3. a to rolbami z Deštného, Orlického Záhoří i Říček. Upravované jsou také trasy po polské straně hor v okolí Vrchmezí a Šerlichu. Mapa úpravy tras: https://www.destne.info/bezecketrate/


Jeseníky

Tratě na Skřítku vypadají opravdu skvěle!


Vysočina

Na loukách leží zbytky sněhu, ale velmi rychle ubývá a do víkendu zřejmě nevydrží v dostatečné vrstvě. Určitě vezměte horší lyže. Dnes byl projet skútrem okruh z Vysočina areny - Vlachovice - Tři Studně - Fryšava - Medlov - Studnice - Nové Město na Moravě

Na závodních tratích ve Vysočina areně je sněhu dost, ale koná se zde MČR biatlonistů, takže je vstup na tratě pro veřejnost omezen.


Šumava

Stále dobré podmínky okolo Prášil, Modravy, Kvildy, Horské Kvildy, Bučiny, Zlaté Studny, Nové Hůrky, Gerlachovky.


Krušné hory

Dnes v noci proběhne úprava lyžařských stop na následujících trasách:

  • Mílovská cesta
  • bruslící okruh kolem Špičáku
  • Ježíškova cesta (malý + velký okruh)
  • Bučinská cesta
  • Jelení – Chaloupky – Chaloupecké parkoviště
  • Chaloupky – Rolava
  • Ostružník – Rolava – Jelení
  • Jelení – hranice/Kammloipe

Na páteční večer (příp. sobotní ráno, dle podmínek) je plánovaná úprava magistrály mezi Božím Darem a Červenou jámou a okruh Karlova běhu.

Více na webových stránkách: http://krusnehoryaktivne.cz/


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli


Aktuální přehled upravených stop můžete sledovat zde: http://bilestopy.cz/cs