Jizerské hory

Z Bedřichova, ani ze Šámalovy chaty se už na lyžích vyrazit nedá, pokud nechcete jít kus pěšky. Lepší volbou je Josefův Důl - Peklo, nebo Jizerka. Na hřebenech je stále kolem 60 cm sněhu, takže dostatečná vrstva i na lepší lyže.

Dnešní zpráva z Jizerské o.p.s.

I přes některé předpovědi přes noc přituhlo, rolba tedy v příští hodině vyrazí doplnit úpravu. Pojede se z Jizerky, základní okruh ze včerejška bude doplněn o Pašeráckou cestu, Protrženou přehradu, Mariánskou horu a Peklo, poté se rolba přes Smědavu vrátí zpět na Jizerku.


Krkonoše

Pokud chcete někam vyrazit a dobře si zalyžovat, tak Krkonoše jsou dobrá volba. Ze sněhové pokrývky ubylo na hřebenech pouze asi 20 cm., takže stále se můžete spolehnout na metrovou vrstvu sněhu. Stále se upravuje na Černé hoře, kde bude opět připraveno 55 km běžeckých tratí.


Orlické hory

Ve středu na hřebenech napadly asi 4 cm vlhkého sněhu, který zakryl špínu. I po oblevě jsou hřebeny nadále dobře sjízdné, ale nástup do stop je možný až z vyšších poloch. V okolí Deštného je to sedlo na Šerlichu nebo Šerlišský mlýn, případně se nechat vyvézt sedačkovou lanovkou z Deštného a pokračovat na hřebeny přes Luisino údolí. V pátek by měly být stopy upraveny rolbami z Deštného a z Říček. Výjezd rolby z Orlického Záhoří není jistý, protože dole již sníh úplně roztál. Na víkend je předpovídáno sněžení, mrazy a silný vítr.


Vysočina

Na loukách už sníh úplně odtál. Jediná možnost lyžování je Vysočina areně, kde je v některých místech hodně jehličí. Každý den jsou však tratě upravovány a dnes po lehkém mrazu byly po ránu velmi slušné.


Šumava

V úterý byly upraveny trasy v okolí Kvildy, stopy jsou v lesních úsecích znečištěné: Kvilda – Prameny Vltavy – Bučina – Kvilda (+ signálka přes Holubí skálu), dále Kvilda – spojnice pod Jezerní slatí (Zdibská cesta) – Tetřeví cesta

Dále proběhla úprava tras v rozsahu okolo 15 km: Churáňov – U Mezilesní slati – Zlatá studna – Danielova cesta směrem k Horské Kvildě,

  • U Mezilesní slati – Na Hřebenovce – Pod Přílbou,
  • Na Hřebenovce – V Polci,
  • Zadov (U Lenců) – Pláně – s odbočkou ke skok. můstku.
  • závodní tratě 3 km.

Kvalita stop je dobrá, ale místy již zhoršená- objevují se vytátá místa.

http://www.skikvilda.cz/…ezecke-trate


Krušné hory

Zpráva z Krušnohorské lyžařské magistrály

Bučinská a Schuppenberská cesta jsou na tom z hlediska výšky sněhové pokrývky na aktuální poměry velmi dobře, bohužel stav spojky mezi těmito cestami (cca 400 m) je o poznání horší - místy je zcela bez sněhu. Pokud se vyplní předpověď meteorologů (poměrně vydatné sněžení z pátku na sobotu), mohla by proběhnout strojové údržba mezi Jelením a Schuppenberskou cestou nad Perninkem.

(Foto z webkamery: http://www.kammloipe.de/…erglashuette)


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli


Aktuální úpravu stop můžete sledovat na: http://bilestopy.cz/cs