La Transjurassienne (region Franche-Comté) se koná již od roku 1979 a stal se největším svátkem běžeckého lyžování ve Francii. Je také součástí série závodů Worldloppet (mezinárodní organizace maratónských běhů na lyžích).

Trasa tohoto populárního závodu přes pohoří Jura, který se uskuteční v roce 2011 od 12. do 13. února, zahrnuje závody různých vzdáleností v klasickém i volném stylu.

V rámci závodu Transjurassienne se bude konat i Finále Mistrovství Evropy v maratónských bězích na lyžích 2011. Závodníci ujedou klasickým stylem trať dlouhou 50 km klasicky v horském profilu. Start závodu je v 10 hod. v Rousses. Cíl závodu se nachází v Mouthe, kde se budou předávat tituly evropských mistrů v různých věkových kategoriích mužů a žen.

Druhá část Mistrovství Evropy v maratónských bězích na lyžích bude probíhat v sobotu 29. ledna 2011 při prestižním závodu Biela Stopa na Slovensku. Běžci pojedou 45 km volnou technikou. Profil trati vede ve výšce 900-1200 m n. m. Evropští šampióni pojedou poprvé při závodu Biela Stopa.

Časy obou závodů se sečtou a nejrychlejší závodníci z obou závodů vyhrají titul mistra Evropy. Na závod jsou zváni i amatérští jezdci v bílé stopě, kteří tak můžou poměřit své síly s nejlepšími mezinárodními lyžaři.

Stejně tak se zde organizuje i závod družstev složených ze 4 lyžařů, věk i národnost není omezena, do výsledků týmu se započítávají vždy 3 nejlepší časy každého závodu. Zároveň bude každý člen týmu hodnocen individuálně.

Více informací a přihlášení jen přes webové stránky: www.skimarathon.eu

Uzávěrka přihlášek: 21. ledna 2011

Informace a rezervace ubytování: info@bielastopa.eu www.skimarathon.eu