Jizerské hory

Zpráva z Jizerské o. p. s. - Rozsáhlá úprava proběhne dnes v noci

Neplánovaná ranní úprava obsáhla pouze hlavní trasy. Dnes v noci rolby vyjedou znovu a rozjedou se do všech stran - všude, kde se ještě dá rozumně zajet. Vedle hlavních, ráno upravených tratí, kde budou stopy také obnoveny, bude upraveno také od hráze Josefodolské přehrady směrem na Kristiánov, dále Peklo, Lesní Brána, Mariánská hora, Protržená přehrada, z Jizerky potom Václavíkova studánka, Souš, Předěl a Jizerská silnice.

Něco sněhu připadlo a celkově by tak stav stop měl být lepší, paradoxně ale mohl nový sníh přikrýt některá již nebezpečná místa, aniž by dokázal předchozí poškození zacelit. Stále je třeba dávat pozor hlavně při sjezdu z panelky na Kristiánov, mezi Točnou a Hřebínkem, u Blatného rybníka, na dalších místech mezi Bedřichovem a zmíněnými místy mohou být přikryté kamínky.


Jakuszyce

Skvělé podmínky jsou stále i na polské straně Jizerských hor.


Krkonoše

Na závodních tratích na Mísečkách se koná MČR v běhu na lyžích.

Na Černé hoře jsou stále skvělé podmínky, přes metr sněhu a asi 55 km tratí na obě techniky.


Orlické hory

Během týdne napadlo na hřebenech na zmrzlý podklad asi 5 cm prašanu. V úterý upravila rolba z Deštného trasu z Luisina údolí, přes Jelenku, Velkou Deštnou, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský mlýn, Sedloňovský vrch a bunkrovkou až na konec lesa nad Deštným. Stopy jsou tvrdé, vymrzlé s trochou prašanu, prostě podmínky lepší, než v lednu. Na hřebenech je sníh čistý, v lesních úsecích v nižších partiích je po víkendovém silném větru dost větviček a jehličí. Např. výjezd od Haničky směrem k Anenskému vrchu je pokryt tak silnou vrstvou, že se po ní nedá jet. Během pátku by měly opět vyjet rolby z Deštného i z Říček. Úsek mezi Jelenkou a Pod Homolí zůstane pravděpodobně bez úpravy, protože rolba z Orlického Záhoří kvůli nedostatku sněhu nevyjede. Celý úsek je ale dobře sjízdný, jen před sjezdem k sedlu Pod Homolí jsou naváté závěje. Nejvhodnější nástupy do stop jsou ve vyšších polohách - sedlo na Šerlichu, Šerlišský mlýn, výjezd lanovkou z Deštného a přes Luisino údolí na hřeben. Přímo z Deštného to kromě přiblížení lanovkou na běžkách již nejde, muselo by se pěšky asi 1,5 km od Národního domu na bunkrovku, kde je od kraje lesa již sněhu dostatek.


Vysočina

Lyžaři mohou vyrazit pouze do Vysočina areny, kde je sjízdný pouze 1,5 km úsek závodních tratí.


Šumava

Včera byly upraveny trasy v okolí Kvildy:

Kvilda – Prameny Vltavy – Bučina – Kvilda ( Bučina – Kvilda upravena s jednou stopou pro klasiku, jinak upraveno pro bruslení.)

Kvilda – spojnice pod Jezerní slatí (Zdibská cesta) – Tetřeví cesta


Krušné hory

Stopy v Abertamech jsou upravené od srubu ve směru k hájence Lesík/na Červenou jámu a Černou cestu. Na Větrově je trasa po louce ke srubu sjízdná šlapanou stopou (pro strojovou úpravu je zde sněhu příliš málo). U Božího Daru jsou luxusní stopy, během dne přibudou i na dalších trasách mezi Jelením a Klínovcem.

(Foto: Facebook Krušnohorská lyžařská magistrála)


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli


Aktuální přehled upravených tratí můžete sledovat zde:

http://bilestopy.cz/cs