Jizerské hory

Dnešní zpráva z Jizerské o. p. s. - Úprava na velikonoční prodloužený víkend

I přes ne zcela příznivý vývoj zimy si na magistrále zalyžujete i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. Dnes v noci proběhne úprava většího rozsahu. Z Jizerky bude opět upraveno na Mořinu, Václavíkovu studánku, Souš, Smědavu, podle aktuálních podmínek případně i na Předěl a zpět na Jizerku. Z Bedřichova se pojede na Novou louku, Gregorův kříž, Hřebínek, Kristiánov, Čihadla, Smědavu a zpět, druhá rolba potom upraví Protrženou přehradu, Peklo, Mariánskou horu.


Východní Krkonoše

Na Černé hoře jsou podmínky stále perfektní, přes metr sněhu umožňuje rolbařům upravovat 55 km tratí. Od úterý však bude odstávka lanovky, takže se budou muset lyžaři dostat z Hoffmanových bud po svých, respektive dokud je dost sněhu tak na lyžích.


Orlické hory

V úterý a ve středu připadlo na hřebenech několik centimetrů nového sněhu, ale v noci ze středy na čtvrtek již pršelo i v nejvyšších polohách. Nicméně sněhu je stále dostatek, takže na sjízdnost hřebenové trasy to nebude mít vliv. V úseku mezi sedlem na Šerlichu a Velkou Deštnou jsou 2 kritická místa, kde byl sníh hodně vyfoukaný, ale dají se bez problémů objet. Rolba z Deštného vyjela na úpravu stop již dnes, další rolby vyjedou pravděpodobně v pátek. Bude se jednat zřejmě o poslední úpravu v této zimě. Nástup je vhodný z vyšších poloh - Šerlišský mlýn, sedlo na Šerlichu, Luisino údolí (nutná cesta lanovkou z Deštného, silnice je uzavřena), Říčky, Mezivrší. Stav úpravy stop: https://www.destne.info/bezecketrate/


Jeseníky

Od rozcestí nad Petříkovem vyfrézované stopy na klasiku i bruslení, trasa vede až na Paprsek. Okruh Pralinka jedna stopa vyjetá od běžkařů - skvělé svezení a sněhu dostatek. Úsek Ramzová-rozcestí nad Petříkovem nutno přejít pěšky.


Beskydy

Poslední zprávu máme z minulého víkendu 23.3., ale podmínky jsou určitě stále dobré. Minulý víkend byl upraven hřeben na Radhošť, závodní tratě po Velkou sjezdovku, Knížecí cesta sjízdná asi kilometr nad Ráztoku a Okruh kolem Zmrzlého je upravený asi do poloviny, potom stopa skútrem (Facebook Beskydské stopy).


Vysočina

Poslední zbytky sněhu leží na závodních tratích ve Vysočina areně, sjízdný je stále okruh cca 1 km, ale už není upravovaný a je hodně ledovatý. Pouze pro opravdové lyžařské nadšence, vezměte staré lyže.


Šumava

Na Kvildě bylo dnes oblačno, +8°C, 0-20 cm sněhu, směrem ke státní hranici jsou sněhové podmínky výrazně lepší. Lyžařské trasy v okolí Kvildy jsou stále sjízdné, ale nová úprava vzhledem k předpovědi počasí i technickým problémům s rolbou neproběhne.


Krušné hory

Dobrá zpráva z Krušnohorské magistrály pro všechny běžkařské nadšence! Většina tras upravených během předchozího víkendu je i nadále dobře sjízdná. Kritická místa s nedostatkem sněhu na trasách sice jsou, ale není jich tolik a stále se dá vyjet na pěkný výlet v okolí Božídarského Špičáku, Mrtvého rybníku, Bludné, z perninského nádraží směrem na Jelení nebo v okolí Meluzíny.

Fotoalbum z okolí Božídarského Špičáku a Ježíškovy cesty (29/3/2018): https://photos.app.goo.gl/…uTkCPNNslck2


Předpověď počasí od pátka do pondělí

Pátek


Sobota


Neděle


Pondělí


Aktuální přehled upravených tras můžete sledovat zde:

http://bilestopy.cz/cs