Když zařadíte trénink pravidelně třikrát týdně, tak můžete počítat i s tím, že se výrazně zlepší citlivost vašich buněk na inzulín. To je důležité pro lidi, kteří se díky časté konzumaci sacharidů, propracovali k inzulínové rezistenci (ta má za následek to, že se lidem nedaří spalovat tuk ani při redukci kalorií v jídelníčku).

Zahrnuto je 12 cviků (stanovišť), kdy se každý cvik opakuje 15x až 20x. Na každé stanoviště je určeno přibližně 30 vteřin.

Aby byl efekt maximální, doporučuje se dodržovat opravdu krátké pauzy (přibližně 10 vteřin). Jeden okruh tak vyjde na cca 7 minut. Cvičit byste měli 3x týdně – po dnu cvičení vždy den pauzy. První týden či dva si můžete projet kruháč třeba jen dvakrát, následně si zvyšte na 3 okruhy.

Myslete na to, že má jít o cvičení s VYSOKOU INTENZITOU, žádné lážo plážo. Nemusíte se ale bát, že byste to nezvládli – cviky jsou navrženy tak, aby se střídaly cviky zapojující odlišné svalové skupiny – horní nebo dolní poloviny těla, případně je zařazen cvik na celé tělo.

Pokud je jeden cvik víc statický, je vystřídaný cvikem, který vám tepovku vyžene opravdu nahoru.


Kruhový trénink pro maximální výsledky


Jumping jacks (výskoky) – celé tělo


Sed v dřepu u zdi – dolní polovina těla


Kliky – horní polovina těla


Zkracovačky – střed těla


Výstupy na židli – celé tělo


Dřepy – dolní polovina těla


Tricepsové kliky na židli – horní polovina těla


Prkno (plank) – střed těla


Běh na místě s vysokými koleny – celé tělo


Výpady – dolní polovina těla


Kliky s rotací – střed a horní polovina těla


Boční prkno (plank)- střed


Co dál?

Během pár týdnů můžete jednotlivé cviky zintenzivnit. Stačí využít jiný sklon těla, vybrat těžší variantu prkna, k dřepům přidat výskoky, použít balanční podložky….,

Článek převzat z webových stránek: https://behejsrdcem.com