Už pošesté jste letos pořádali oblíbené sportovní kempy pro mládež. Kolik jich tentokrát bylo a kolik dětí se zúčastnilo?

Vzhledem k velkému zájmu jsme letos rozšířili nabídku o třetí turnus ve formě příměstského kempu. Nabídli jsme tak celkem tři týdenní turnusy, u prvních dvou to bylo i s ubytováním. Shodli jsme se, že první turnus byl asi nejlepší za těch šest let, co to děláme. Děti měly zájem závodit, soutěžit, trénovat a vše co jsme chtěli, se povedlo. Ostatní dva turnusy zafungovaly také a celkem se zúčastnilo 150 dětí.


Jaké je hlavní poslání vašich kempů a s jakým konceptem při nich pracujete?

Věříme, že děláme, co umíme – bavíme děti sportem. Na naše kempy se hlásí v podstatě dvě skupiny dětí. První tvoří ti, kteří si chtějí zpestřit letní prázdniny všestrannou sportovní aktivitou a druhou děti, které zatím hledají nějaký sportovní koníček, a my jim v tom můžeme pomoct. To, že si děti vyzkouší individuální sporty s akcentem na vytrvalost a zároveň různé míčové hry, nám pomůže identifikovat určité předpoklady pro nějaký sport, ale zásadní je beztak zájem dítěte o samotnou aktivitu.Pojďme teď ke Kasper Swix Teamu a jeho členům. Jaké byly tréninkové a závodní aktivity během léta?

Přes léto se všichni připravovali spíše individuálně a část týmu začátkem srpna absolvovala týdenní soustředění v rakouském Tauplitz. Závodně pro nás byl důležitý červnový ABB Trutnovský půlmaraton, který organizujeme a měli jsme tak zájem, aby naši závodníci uspěli. Tomáš Peška obsadil 4. místo v půlmaratonu, Jan Hruška vyhrál závod na 10 km, Eva Stoklasová obsadila 2. místo, Tomáš Veber byl třetí. Na 5 km vybojoval 3. příčku Michael Mráz. S celkovým vystoupením jsme tedy byli velice spokojeni.


Jak jste se vyrovnávali s úmornými vedry, která mohla zasahovat i do tréninkových jednotek? Museli jste nějak měnit plány?

Počasí si člověk nevybírá, takže jsme se na něj museli pouze adaptovat. Tréninky jsme absolvovali buď brzy ráno anebo k večeru, abychom se vyhnuli tréninkům ve zbytečných extrémech. Pitný režim byl samozřejmě intenzivnější a při sportování se individuálně pohyboval v rozmezí 3-5l/den. Iontové nápoje od Enervitu jsme míchali řidší, tedy hypotonické.


Vy jste známí tím, že kladete důraz na všechny stránky sportovního výkonu, tedy i na výživu. Co vám při tréninku pomáhá, s čím máte dobrou zkušenost?

Výživa nám bezpochyby pomáhá dost zásadně a jsme velice spokojeni s Enervitem. Těší nás, že zařazuje i novinky které průběžně testujeme. Ke stálicím u nás už delší dobu patří Enervit PRE Sport, který díky nízkému glykemickému indexu ideálně nastartuje metabolismus před závodem. Odpadá tím pocit hladu a člověk se může soustředit pouze na předstartovní zapracování. Rádi doplňujeme energii při závodech pomocí energetických gelů Enervitene Sport Gel One Hand. Díky složení se jedná o osvědčenou klasiku, díky praktičtějšímu balení je manipulace mnohem snazší a nejsme pak zbytečně upatlaní. Pro regeneraci využíváme Enervit R2 Sport, se kterým máme jistotu, že co nejrychleji a nejefektivněji začneme s procesy regenerace.


Jaké tréninky, soustředění či další týmové aktivity jste během léta podnikli směrem k zimní lyžařské sezoně, která je pro vás tím hlavním?

Kromě již zmíněného soustředění v rakouském Tauplitz jsme absolvovali Krakonošův cyklomaraton a ZPA Smart Energy triatlon v Trutnově na Dolcích. V triatlonových štafetách se nám podařilo obsadit všechna medailová umístění. V jednotlivcích obsadila Petra Šípková 4. místo, Adam Prášek 3. místo v juniorech a náš host z Itálie Anna Santini 3. místo v juniorkách.Jaké jsou vaše plány na nadcházející měsíce do startu zimní běžkařské sezony?

Na podzim se budeme účastnit regionálních přespolních běhů, které trvají až do začátku listopadu. 6. října bychom rádi uspěli na přespolním běhu na domácích tratích a ve stejný den budeme v Trutnově organizovat sportovní seminář s tématy týkajícími se běžeckého lyžování ale i obecně zaměřenými. Přednášejícími budou Marian Jelínek, který spolupracoval i s Jaromírem Jágrem a bude povídat o mentální přípravě sportovce, Aleš Máslo z Enervitu jako specialista na výživu pro vytrvalce a hlavní servisman české reprezentace v běhu na lyžích Martin Blaschke, který poradí s přípravou lyží. Seminář proběhne 6. října v Trutnově, zájemci se mohou hlásit na našem webu.


Kterým závodem odstartujete na lyžích? A kdy se poprvé chystáte na sníh?

Někteří závodníci nejspíš absolvují individuální soustředění koncem listopadu dle sněhových možností v Evropě. Soustředění jako takové bychom rádi absolvovali začátkem prosince v Krkonoších. Sezónu nejspíš odstartujeme Bedřichovským Night Light Maratonem začátkem ledna a budeme se opět soustředit na závody Stopy pro život a Ski Tour.