Jizerské hory

Včera v noci byly upraveny základní trasy z Bedřichova a Jizerky, s propojením obou okruhů.Jablonec nad Nisou - Kolečko

Pěkné podmínky na klasiku i bruslení nabízí i jablonecké Břízky, kde je osvětlený okruh pro večerní lyžování.Jakuszyce

Pravidelná úprava tratí probíhá i v polských Jakuszycích.Krkonoše - Mísečky

Na Mísečkách je upraven 7 km závodní okruh, svážnice ke střelnici a svážnice do Labského Dolu.


Jeseníky

Z Ovčárny strojově upraveno na Švýcárnu a z Paprsku projeta magistrála na Císařskou a Černý potok a taky Pralinka, zatím bez stopovače.Vysočina

V Nové Městě na Moravě můžete vyrazit ze Ski areny směrem na Sklené, ale je to na horší lyže, místy leze tráva nebo hlína.


U Pilské nádrže v areálu Martina Koukala je najetý 4 km okruh na klasiku i bruslení. Ze Žďáru na Sklené je utažená stopa čtyřkolkou, takže se můžete napojit na trasu k areně.


Šumava

V pátek budou strojově upraveny trasy: Borová Lada-Knížecí Pláně- Ždárské sedýlko-Bučina přes Furýk-Vlasatá cesta- zpět Borová Lada. Dnes bylo zataženo, teplota -5,7°C, 28 cm sněhu, na hřebenech více, zítra budou upraveny všechny stopy v okolí Kvildy. Na Zadově – Churáňově je zataženo se sněžením, teplota -4 st., výška sněhu: 27 cm, nového: 15 cm; v lyžařských stopách: 10 – 15 cm. Sníh je prachový.

Včera proběhla úprava lyžařských tras v rozsahu okolo 15 km, v těchto úsecích:

  • Zadov (U Lenců) – Pláně – s odbočkou ke skok. můstku,
  • Churáňovské louky,
  • Lyžařský stadion,
  • Churáňov – U Mezilesní slati – Zlatá studna – Danielova cesta – Horská Kvilda,
  • U Mezilesní slati – Na Hřebenovce – Pod Přílbou,
  • V Polci – Na Hřebenovce,
  • Pláně – Nové Hutě.

Kvalita stop je dobrá. V lyžařských stopách je zakázána: pěší chůze, volné pobíhání psů, bruslení v klasických stopách, jízda na kole, skůtru, čtyřkolce…


Krušné hory

Úprava stop mezi Božím Darem, Myslivnami, Mrtvým rybníkem, Hřebečnou je v plném proudu. Také byly upraveny stopy z Jelení (směr hranice, Bučinská a Schuppenberská cesta). Stopy mezi Perninkem, Abertamy a Červenou jámou by měly být upraveny během dnešního dne. Upraveny jsou i trasy v okolí Perninku, Abertam a Horní Blatné. Dále proběhla úprava Schuppenberské cesty a perninského kolečka a mezi Perninkem, Abertamy, Červenou jámou a Bludnou.


Lužické hory - Polevsko

Ve středu skútry Ski Polevsko projeta tzv. trojka z Jedličné a dále pětka až ke Kapličce, na většině míst je stopa. Nástupní místa nejlépe z Jedličné (vypluhováno) nebo od Kapličky (kde bude zítra uklizeno parkoviště). Možné nastoupit přímo v obci, kde za autobusovou zastávkou vede stopa na Jedličnou. Z Okrouhlé projeta trasa ke Kapličce a na Prácheň. A dále upravena louka nad obchvatem mezi Okrouhlou a Arnultovicemi. Zítra bude pročištěn úvoz od Kapličky směrem k vysílači.

Sněhu je kolem 30 cm. Občas v lese někde mírně může vyčuhovat podklad - hlavně u Kytlických pastvin, louky na Polevském vrchu jsou už na "áčkové" lyže", zde je místy 40 cm. Pozor na spadlý strom mezi Jedličnou a Kytlickými pastvinami - zítra bude odstraněn.

Okruh na SKATE kolem Polevského vrchu v délce cca 3 km upravíme zatím pouze skútrem a velkým valcem, rolba od Sjezdovka & Bikepark Polevsko zatím upravovat nemůže. Nástup na skate okruh je od Kapličky nad Polevskem směrem na Prácheň.