Každý máme svůj oblíbený koutek, o kterém víme, že tam najdeme vyříznutou stopu, která nás vyveze třeba až do míst, kam bychom se snad suchou nohou ani nedostali. Kromě toho se nedá přehlédnout, že narůstají počty běžkařů-nadšenců, kteří objevují jiný rozměr lyžování, než je ten, který mohou pozorovat přes houpající se špičky lyží ze sedačky lanovky. V české kotlině i po jejím hornatém obvodu přibývá množství upravovaných stop či vyznačených cest doporučovaných pro běžecké trasy. Spousta z nich je natolik ukrytá ve stínu populárních běžeckých destinací, že o nich vědí jen domorodci a pár přespolních lyžařů.

Proč se o to nadšení místních, často i dobrovolných, upravovačů tratí, neúnavných stánkařů či tolerantních hospodských, majitelů útulných pensionků nebo provozovatelů perfektních lyžařských servisů nepodělit s ostatními? Narazíte-li na takové místo, dejte nám vědět ve formě aktuálního reportu, za který vás odměníme zajímavým dárkem.

Jako jednoduché vodítko pro sepsání reportu jsme pro vás připravili vzor ve formátu WORD, ten najdete ke stažení zde. Pro obrazové doplnění reportu si nezapomeňte s sebou vzít fotoaparát! Můžete na snímcích zachytit jak stopy, výhledy do okolí, tak i například hospůdky a kiosky s ceníky, parkoviště ap.

Ukázku aktuálního reportu od Honzy Lišky najdete zde: http://bezky.net/…ualni-report

Zaslání reportu
Text reportu (ve WORDU či v těle emailu) se snímky zašlete emailem šéfredaktorovi portálu BEZKY.NET Petru Jaklovi na petr.jakl@bezky.net. S ním i dopředu můžete konzultovat místa, o kterých bude chtít psát, abyste se nepřekrývali s některým z kolegů běžců. Zároveň prosím napište, jakou odměnu za svůj report jste si vybrali (seznam níže) a nezapomeňte doplnit své jméno a doručovací adresu. Odměny posíláme vždy jednou měsíčně.

Reportů za jednu sezonu může jeden dopisovatel napsat několik, vždy však z nového místa.


Odměna za dodaný report

Za jeden řádně dodaný report vč. fotografií si můžete vybrat jednu z následujících odměn:

Funkční triko Volkl s krátkým rukávem
– výběr z velikostí S, M a L, náhodný výběr barvy (doporučená cena 590 Kč)


Funkční triko Sensor s dlouhým rukávem
– výběr z velikostí M, L a XL – černá barva (doporučená cena 595 Kč)


Taška přes rameno Envy
– barva šedá s oranžovým potiskem (doporučená cena 690 Kč)