Jizerské hory

V Jizerských horách se dá jezdit od 500 nadmořských metrů výše. Je upraveno 180 km stop. Vyrazit se dá z Jablonce nad Nisou, Maliníku, Nového Města pod Smrkem, Kořenova, Příchovic, či Jakuszyc. Jakuszyce jsou upravovány denně.

Krkonoše

Je zde málo upravených stop pro klasiku vyjma magistrály.

Orlické hory

Upraveny jsou všechny standardně projížděné trasy od Čihalky až po Bartošovice, okruhy v Deštném i Orlickém Záhoří, sjezdy do Sedloňova, Olešnice, přes Panské Pole do Rokytnice a také do Zdobnice. Stopy jsou tvrdé a rychlé. Do soboty probíhá závod psích spřežení Šediváčkův long, jeho trasa se kryje s upravovanými stopami zejména na těchto úsecích: Deštné - Polomské sedlo - Bukačka - Šerlich, Jadrná - Orlické Záhoří - Pěticestí - Čertův důl nebo v okolí Luisina údolí - Pádolí a Jedlové. Naproti tomu se začíná upravovat trať pro Orlický maraton, který se zde bude konat o následujícím víkendu. Projeto je zatím bez stopy, takže zabruslit si můžete zejména na loukách mezi Deštným a Sedloňovem. Zde se můžete těšit na 120 km upravených stop.

Jeseníky

V Jeseníkách na vás čeká 200 km čerstvě upravených stop.

Beskydy

Je zde málo upravených stop, můžete se zde projet jenom na 50 kilometrech. Nejlepší vstupní bod jsou Pustevny.

Vysočina

Z Nového Města na Moravě je projeto směrem na Vlachovice, Tři Studně, Kadov, Sněžné, Fryšavu, Studnice. Stopa byla naposledy upravená minulý týden, ale je hezky tvrdá. Dále jsou stopy upraveny na Žďársku. Ucházejících 120 km utáhli i zde na vysočině.

Šumava

Na Šumavě si můžete zalyžovat už v 800 metrech nad mořem. Velký výběr tras vám Šumava zařídí, protože je zde 200 km upravených tras.

Krušné hory

Zde je nepřekonatelných 300 km stop. Bohužel se zde běžkaři potýkají s nepřízní církve, která zakázala vstup do lesů mezi Blatnou, Přebuzí a Hamrama.

Lužické hory

Hodně upravených tras projel pouze stopař. Skateovat se dá na loukách. Na Polevsku jsou odstraněny spadlé stromy a tuto oblast projížděla rolba.

Aktuální úpravu tratí můžete sledovat zde: http://bilestopy.cz/cs (pozor na ad blocker)

Počasí na další dny: https://snow.cz/…eme/13-cesko