Jizerské hory

A opět máme zde připravených 180 km stop. Na které se můžete připojit z Jablonce n. N., Maliníku, Bedřichova, Jizerky, Jakuzsyc, Kořenova, nebo Příchovic. Doporučuji navštívit severní stranu hor, kde je méně běžkařů.

Krkonoše

Zde je upravených 180 km. Bohužel je zde spousta tras neprojetých. A když už projeté jsou, tak není prořízlá stopa na klasiku.

Orlické hory

Víkend bude v okolí Deštného v O. h. ve znamení Orlického maratonu, z toho důvodu bude jak v sobotu, tak v neděli od rána do odpoledních hodin pro veřejnost uzavřen areál běžkařských okruhů na okraji Deštného. Trasa závodu dále povede po loukách přes Ošerov nad Sedloňov, odkud se vrátí zpět k Deštnému. V neděli dopoledne bude omezení také v serpentýnách k Černému kříži a Sedloňovskému kopci, dále na Polomském kopci, Řivnáčově a Knížecí cestě. Stopy byly naposledy upraveny v úterý, rolba z Říček vyjížděla k Pěticestí a na Haničku ve středu. Další úprava proběhne v pátek. Předpověď počasí varuje na páteční odpoledne a sobotní dopoledne před silným větrem, který může mít v nárazech až sílu vichřice. Vhodnější proto budou trasy v nižších polohách, než na hřebenech hor. Upraveno je více, než 150 km stop. Aktuálnost úpravy můžete sledovat zde: https://www.destne.info/bezecketrate/ .

Jeseníky

Upravuje se zde velmi často, lidé na internet píší samou chválu. A prý zdejší stopy zejí prázdnotou.

Beskydy

V Beskydech připravili 60 km stop. Jistota upravených stop je na Pustevnách a Valašském Meziříčí.

Vysočina

Dnes se upravili tratě od Vysočina arény na Tři Studně, Sklené, Fryšavu a další... Na víkend bude určitě upravená trasa i na Sněžné a Studnice. V této oblasti se můžete těšit na 133 km stop.

Šumava

Upraveno 100 kilometrů za posledních 24 hodin. Možnost běžkovat od 800 m.n.m.

Krušné hory

Na české straně urolbovali 330 km tratí. Stále platí zákaz vstupu do lesů mezi Blatnou, Přebuzí a Hamrama.

Aktuální úpravu tratí můžete sledovat zde: http://bilestopy.cz/cs (pozor na ad blocker)

Počasí na další dny: https://snow.cz/…eme/13-cesko