A i když na závodech seriálu SkiTour je vítěz každý a každý také dostane v cíli zaslouženou medaili, je potřeba zatleskat těm nerychlejším. Famózním finišem vyhrál závod na 40 km Pavel Janeček. Tentokrát byl jeho čas 1:54:11 pro soupeře nedosažitelný. Mezi ženami byla nejlepší Heli Heiskanen s časem 2:11:24. Dvacetikilometrový závod klasickou technikou vyhrál v čase 1:01:38 Martin Hušek. Z dam dojela nejrychleji Monika Pokorná, která trať zvládla za 1:11:49.

Závod na 10 km dokončil nejrychleji Ondřej Zadrobílek, který finišoval v čase 0:29:30. Mezi ženami byla v cíli v nejkratším čase Eliška Srnská (0:33:23)! Gratulujeme všem, kteří se s náročnými podmínkami Orlického maratonu popasovali a vyrazili na trať. Další dobrodružství SkiTour je za námi. Budeme se těšit za týden na 52. ČEZ Jizerské 50.

Už v sobotu se konal závod na 20 km volnou technikou. Nejrychlejší byl ve formě jedoucí Pavel Janeček a Anna Marie Hejná. Sobotní dopoledne rozzářili také ti nejmenší závodníci, v rámci Mini SkiTour jich na místní tratě o délce několika set metrů vydala téměř stovka.

Celý závodní víkend se i přes obavy z náročného počasí, uskutečnil bez omezení na trasách. Nyní se SkiTour přestěhuje opět do Bedřichova v Jizerských horách, kde ji čeká 52. ročník ČEZ Jizerské 50. Následně s týdenním intervalem vyrazí do valašských Beskyd na Karlovskou 50 a na závěrečný díl v Jeseníkám, na JeLyMana. SKOL!