Počínaje 1. únorem 2019 společnost SPORTEN, a.s. získává nové jméno KÄSTLE CZ, a.s. Brandy SPORTEN a ARTIS nadále zůstávají ve světě lyžování v podobě lyžařské značky. „Existující produktové portfolio Kästle rozšíříme o segmenty lyží běžeckých, skokanských, akrobatických, lyží pro jízdu v boulích i lyží kolečkových. Zároveň máme ambice v oblasti vrcholového závodního lyžování,“ představuje plány dalšího růstu značky Tomáš Němec, významný český průmyslník, lyžařský expert a bývalý úspěšný závodník.

Všechny značky v rámci Němcovy skupiny Consillium – private investments plně sdílí výrobní technologie, výzkum a vývoj, know-how, obchodní procesy, či marketingové aktivity. Synergie tak posílí kvalitu produktů všech lyžařských značek společnosti. Nově vznikající sportovní divize výše zmiňované skupiny pečuje o vlastní značky lyží KÄSTLE, SPORTEN, ARTIS a DIFFERENCES, a dále je prostřednictvím obchodní společnosti LEVELSPORTKONCEPT jejich distributorem pro Českou republiku.

Kästle je světoznámá lyžařská značka založená v roce 1924, „v jejíchž barvách“ v minulosti závodila taková esa, jako Toni Sailer, Kjetil Andre Aamodt, Pirmin Zurbriggen, nebo Anette Boe. Ti na lyžích Kästle získali dohromady 133 medailí z olympijských her a mistrovství světa. Firma zřizuje paralelně vedle své lokální výroby v Hohenems, Vorarlberg v Rakousku hlavní výrobní bázi na Vysočině v Novém Městě na Moravě. SPORTEN úspěšně udržuje více než 120 - ti letou tradici výroby lyží v srdci Evropy, na Vysočině v Novém Městě na Moravě. Je znám jako tuzemský výrobce lyží SPORTEN, ARTIS, a také jako OEM výrobce lyží téměř pro všechny renomované lyžařské společnosti v Evropě a Japonsku.

LEVELSPORTKONCEPT je českým distributorem pro dalších cca 16 renomovaných sportovních značek, mezi něž patří LEKI, KJUS, POC, MIZUNO, MICO, GATORADE, MALOJA, SH+, MITAS, SWANS, SALTO, a další.