Pokud zrovna nejste vášnivý běžkař, ale stačí vám kratší okruh, můžete využít Vysočina Arénu přímo v Novém Městě na Moravě, který je dlouhý 1,2 km. Pro náročnější lyžaře je v okolí spoustu krásných míst v přírodě. Novoměstsko se svědomitě stará o tratě. Nyní je připravená 75 km lyžařská trať.

https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/?…

Vede přes oblíbené Tři Studně, Kadov, Blatiny a další krásné vesnice a lesy. Dále je k dispozici také trať, která vede z Vysočina Arény přes Radňovice, Sklené, Tři Studně, Fryšavu, Kadov a další vesničky směrem zpět do Vysočina Arény. Pohyb rolby a tratě pro běžky můžete sledovat online.

https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/?…

Tratě se dají různě kombinovat, a proto je tato oblast ideální pro aktivní dovolenou či prodloužený víkend. Pokud máte rádi sjezdovky či snowboard, najdete zde také využití například v Novém Městě na Moravě, Jimramově a Hlinsku.

Nemusíte se ani bát, že byste po cestě hladověli. Sice tratě vedou lesy a vesničkami, ale cestou potkáte spoustu restaurací, kde si dáte něco dobrého k jídlu a odpočinete si. Věříme, že energii načerpáte z krásy přírody Žďárských Vrchů a čerstvého vzduchu. Na aktuální stav sněhové nadílky se můžete mrknout na webkameru na Vysočině.

https://www.pension-klokoci.cz/…-zelena-hora

https://www.pension-klokoci.cz/…oli-penzionu