**Jizerské hory **

V Jizerkách a Jakuzsycích je upraveno 220 km stop. Je nutné upozornit na zde se konající závody Jizerské 50, které startují již v pátek. Předpokládám, že stopy budou upravovány denně. Trasy by měli být volné směrem k Smrku, Kořenovu, Příchovicím a Josefodolské přehradě.

Krkonoše

Zde na vás čeká 150 km běžeckých stop, upravovány jsou zpravidla na skate.

Orlické hory

V úterý a ve středu byly kompletně upraveny všechny trasy rolbami z Olešnice, Deštného, Orlického Záhoří a Říček v O.h. Projeto je až 200 km stop od Čihalky po Bartošovice, sjezd přes Panské Pole do Rokytnice v O.h.. Nastoupit do stop se dá i ve Zdobnici nebo v Sedloňově. Osvětlený okruh v Orlickém Záhoří se upravuje téměř denně. Upraveno je i na polské straně hor od Vrchmezí na Šerlich. Stopy jsou tvrdé, vymrzlé, v nižších polohách je sníh hrubozrný až ledovatý, na hřebenech je přemrzlý prašan. Další úprava proběhne v pátek. Na víkend se očekává oteplení, takže podmínky se mohou změnit, sněhu je však všude dostatek. Podrobnou mapu upravovaných tras najdete na https://www.destne.info/bezecketrate/ .

Jeseníky

Zde bude upraveno 200 km tras.

Beskydy

Jistota upravených tras je na Pustinách.

Vysočina

Zde je upravených 120 km, zejména v okolí Nového M.n.M. a Žďáru n.S.

Šumava

Za poslední den zde upravili dvacet kilometrů, ale staré stopy jsou zde určitě také sjízdné. S velikou pravděpodobností stopy upraví v pátek navečer.

Krušné hory

Nádherných 300 kilometrů na vás čeká i zde. Stopy jsou připraveny jak na české straně tak na německé. Stále platí zákaz vstupu do lesů mezi Blatnou, Přebuzí a Hamrama.

Aktuální úpravu tratí můžete sledovat zde: http://bilestopy.cz/cs (pozor na ad blocker)

Počasí na další dny: https://snow.cz/…eme/13-cesko