Jizerské hory

Upraveno - 230 km ( i s Jakuszycema) Vše je skvěle upraveno, velmi rychlé a luxusní svezení. Místy lyže na přemrzlém manšestru hučely, jako by měly šupiny. Celá trasa pevná, utažená, jen od Hřebínku už to je dost povolené a boří se.

Krkonoše

Upraveno - 100 km Ve vysokém lese je na cestě (zejména na neupravených) dost jehličí. V nízkém lese a na pasekách jsou cesty čisté. Ve stinných úsecích je celkem kvalitní, jemnější bílý sníh. Zbytek je Sluncem změklý hrubozrnný firn. Ten, ale není téměř nikde moc hluboký, takže bruslit se dá všude.

Orlické hory

Upraveno - 110 km

Tady je info: Poslední úprava proběhla rolbami z Olešnice, Deštného a Orlického Záhoří v úterý 19.2. Rolba z Říček vyjíždí pouze 1x týdně. Díky jarnímu počasí v posledních dnech je sníh přes den mokrý, v noci a po ránu zledovatělý. V lesních úsecích, zejména na Knížecí, Řivnáčově cestě a ve sjezdu k Panskému poli je místy hodně špíny, jehličí a spadaných větviček. Sněhu je stále dostatek, jak na okruzích v Deštném, tak na osvětleném okruhu v Orlickém Záhoří. Předpověď počasí slibuje ochlazení a trochu srážek, které by na hřebenech měly být určitě sněhové, takže se podmínky na víkend ještě zlepší. Na polské straně v okolí Zieleńce a Vrchmezí byly stopy projety ve středu. Předvíkendová úprava proběhne opět v pátek a můžete ji sledovat na https://www.destne.info/bezecketrate/ .

Jeseníky

Upraveno - 112 km Nahoře leží čistší, rychlejší a tvrdší sníh než níže.

Beskydy

Upraveno - 181 km Pustevny - Radhošť. Upraveno rolbou bez stopovače, který tady v davu pěšáků stejně nemá smysl. Mokrý sníh na pevném podkladu, dobré svezení i na skate. Závodní okruh upraven jen v délce 3 km, opět bez stopovače.

Vysočina

Upraveno - 70 km žďárský okruh. Sníh je výrazně měkčí a staré stopy pomalu mizí. V nově najeté stopě je pořád pěkné svezení klasikou, na bruslení je už sníh dost těžký. Na pár místech se objevuje hlína, takže je občas potřeba přejíždět mezi stopami, ale pořád se dá lyžovat na nových lyžích.

Šumava

Upraveno - neznámo Lyžovat se dá.

Krušné hory

Upraveno - 300 km Leží zde firn, po ránu je zmrzlý, poté povoluje. Toto lze aplikovat na celou Čr. Občas vykoukne hlína, nebo vás zpomalí spadané jehličí.

Lužické hory

Závod Lužická 30, který se měl konat v sobotu 23.2.2019 je zrušen, ale stále se zde dá jezdit.

Aktuální úpravu tratí můžete sledovat zde: http://bilestopy.cz/cs (pozor na ad blocker)

Počasí na další dny: https://snow.cz/…eme/13-cesko