Do klasické desítky s intervalovým startem nastoupila čtveřice českých reprezentantek ve složení Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová, Petra Hynčicová a Sandra Schützová, která v závodě zastoupila Petru Novákovou. „S Petrou jsme se domluvili, že má větší šanci na třicítce volně, do toho ji ještě čeká štafeta. Vzhledem k tomu, jaké měla v tréninku výpadky, by pro ni bylo náročné absolvovat tolik závodů,“ vysvětlil změnu trenér reprezentace žen Jan Franc. S dnešními výsledky českých závodnic nebyl vůbec spokojený. „Ani jedna z holek nepodala svůj ideální výkon, byl to opravdu špatný závod,“ nešetřil kritikou Franc.

Nejvýše se umístila Kateřina Razýmová na 37. místě, jež neskrývala zklamání a přiznala, že od sebe čekala mnohem víc. „Závod mi neseděl již od začátku. Poté co mě předjela Němka Laura Gimmlerová, mi to na psychice moc nepřidalo. Jak rychle kolem mě profrčela bylo těžké skousnout,“ popisovala nešťastný moment, kdy ji Němka předjela. „Do toho mě navíc z vedra pálilo v krku, což bylo pěkně nepříjemné,“ protrpěla závod v dnešních náročných podmínkách Razýmová.

Za možnost nastoupit do závodu byla ráda Sandra Schützová. Ta nakonec získala 45. pozici. „Letos se mi právě na této trati moc nedařilo a bojovala jsem jak se sebou, tak s lyžemi. Nicméně dnes jsem měla lyže skvělé,“ uvedla Schützová. Závod byl náročnější vzhledem k vysokým teplotám, které v Seefeldu během dne panovaly. „Takové vedro mi nedělá vůbec dobře. Před startem jsem měla vysoké tepy a vypila celý bidon. Na trati jsem se ale cítila o poznání lépe, rozhodně lépe než při skiatlonu,“ přiznala Schützová. Pro tuto trať jsou specifické dlouhé rovinaté pasáže na soupaž. „Do závodu jsem šla maličko s rozvahou. V úsecích soupaží si myslím, že mám velkou rezervu, tak jsem se snažila zaměřit právě na to,“ řekla Schützová.

Ve středu ženy čeká volný den. Využijí ho nejen k lehkému tréninku, ale především regeneraci. „Dopoledne půjdu pravděpodobně delší trénink v nízké intenzitě. Ve čtvrtek mě pak čeká štafeta a v sobotu 30 kilometrů skatem,“ vyčetla Schützová své plány v nejbližší době. „Moc děkuji servisu za lyže a všem za fandění,“ dodala. Petra Hynčicová skončila na 48. příčce a Kateřina Janatová na 60. místě.

Vítězkou distance klasicky se stala s rezervou více než dvanácti vteřin Norka Therese Johaugová, stříbro získala Švédka Frida Karlssonová a bronzová skončila Norka Ingvild Flugstad Oestbergová.

Ženy se příště představí ve štafetě, jež jsou na programu v pátek. „Na základě výsledků tady na mistrovství světa nominuji do štafetového závodu Razýmovou s Hynčicovou do klasického úseku, zatímco Nováková se Schützovou pojedou skatovou část,“ upřesnil rozložení ženské štafety Franc.

Ve středu je na pořadu dne závod mužů na 15 kilometrů klasicky s intervalovým startem, do kterého nastoupí Michal Novák, Miroslav Rypl, Petr Knop a Adam Fellner.