Asie je oblíbenou destinací, a to hned z několika důvodů. Nabízí jak moderní letoviska k odpočinku u moře, tak i nespočet krásných míst vhodných k navštívení. Do Asie tak řada turistů vyráží nejen za sluníčkem, plážemi a koupáním, ale také za přírodou, kulturou, památkami a dobrým jídlem.

Za slony se vydejte do Thajska, za luxusem a odpočinkem do Dubaje

Zatímco sever Afriky v zimě ještě není 100% zárukou vysokých teplot, některé asijské země vám i v zimních měsících nabídnou třicítky a teplé moře. Pokud tak tápete, kde se aktuálně ohřát, vsaďte například na Srí Lanku, Thajsko, Spojené arabské emiráty nebo Bali. V těchto destinacích nedostatkem sluníčka rozhodně trpět nebudete.

Na Srí Lance se navíc dočkáte usměvavých místních, pravého cejlonského čaje i úchvatných národních parků, Bali se zas pyšní dechberoucími rýžovými poli, výtečnou a hlavně cenově dostupnou gastronomií a dlouhými slunečnými plážemi, které lákají surfaře z celého světa.

Dovolenou v Thajsku si zas nesmíte nechat ochudit o nezapomenutelný zážitek v podobě jízdy na sloním hřbetě. A ani zde rozhodně nebudete trpět hlady. Součástí místní kuchyně je nejčastěji rýže, kuřecí nebo vepřové maso a především nezaměnitelné koření, které dodá barvu i chuť zároveň.

Východní asijské země zrovna neoplývají luxusem, to samé ale neplatí o Dubaji. Pokud tak hledáte dovolenou v moderním hotelovém komplexu, kde si odpočinete a prožijete pár dní volna bez starostí, rozhodně budou Emiráty pro vás tou správnou volbou.

Krásné přírody i odpočinku na pláži se dočkáte na Kubě i na Kanárech

Asie není nic pro vás? Raději dáváte přednost západním zemím? Pak se vydejte ohřát do Dominikánské republiky, na Kanárské ostrovy, na Kubu nebo na Madeiru. I do těchto zemí jsou zájezdy v zimních měsících velmi oblíbené.

Kuba láká především na dlouhé doutníky, rum a překrásné pláže, Dominikánská republika vám zas nabídne bohatou historii a řadu zachovalých památek, které najdete i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Na Kanárech sice v zimním období nepanují třicítky, avšak právě díky mírnému počasí si zde užijete všeho dosyta. Koupání v moři, bujaré večírky i putování krásnou přírodou, a to vše bez obav z úpalu. Obdobného počasí se dočkáte také na Madeiře, kam mnozí vyráží za turistikou. Obdivovat můžete odlehlé pláže, vodopády, místní hory nebo nejednu vyhlídku.