Do třicítky volně nastoupily tři české závodnice Petra Nováková, Kateřina Razýmová a Sandra Schützová. Nejlepšího výsledku dosáhla Petra Nováková na 32. pozici. „Myslím, že jsem to zvládla obstojně na to, co mám natrénováno po zdravotních výpadcích a vzhledem k tomu, jak vypadaly mé tréninky, abych se úplně nezatavila,“ přiznala Nováková. Výsledek sám o sobě podle ní není nic moc. „Po tom, s čím se od září potýkám hodnotím mistrovství obstojně. Dnešní trať byla rychlejší než při štafetě, bylo to těžké a jsem ráda, že to mám za sebou a že jsem to zvládla do cíle,“ uzavřela Nováková. Kateřina Razýmová získala 37. pozici a Sandra Schützová skončila na 40. místě.

Pro Kateřinu Razýmovou byla dnešní distance velmi náročná, nakonec dojela na 37. pozici. „Bojovala jsem od začátku do konce a bohužel to na víc nebylo. Moc mě to mrzí, nejsem spokojená s ničím, co jsem předvedla,“ nešetřila sebekritikou. „Doufám, že za týden bude lépe,“ dodala Razýmová. Třetí z Češek Sandra Schützová skončila na 40. místě.

Pro trenéra ženské reprezentace Jana France jsou dnešní výsledky zklamáním. „Jak jsem avizoval po štafetách, z těch výsledků, co jsme tady předváděli, se dalo očekávat umístění do top 25. To by se ale musel závod povést především Petře,“ uvedl Franc. „S Petry 32. místem nejsem spokojený. Naneštěstí měla hodně zdravotních problémů a bez pořádného tréninku nelze se světem závodit. Kačka ještě nikdy nebyla ve Světovém poháru ve skatovém závodě do top 30, takže si myslím, že umístění v nejlepší třicítce by byl úspěch. Kačka se tady ale bohužel nepotkala s ideální formou. Sandra předvedla svůj standardní výkon, který jsem od ní očekával,“ shrnul výsledky jednotlivých reprezentantek Franc.

O své dominanci nenechala nikoho na pochybách Norka Therese Johaugová, která zakončila vítězstvím i poslední závod náskokem 36,8 desetin sekundy na stříbrnou krajanku Ingvild Flugstad Oestbergovou, pro bronz si přijela Švédka Frida Karlssonová.

V neděli bude mistrovství světa zakončeno závodem na 50 kilometrů volně. V tom se představí tři čeští závodníci Michal Novák, Miroslav Rypl a Petr Knop.

Zdroj: https://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/