Reistadlöpet patří mezi kratší laufy (50 km), ale dlouhými prudkými kopcemi se řadí mezi jeden z nejtěžších. Právě zde se muži nemusí stydět, když vytáhnou rozbroušené lyže a nechají si je namazat. Většinou lyže se stoupacím voskem vedou na této trati k vítězství. Jediný, z předních závodníků, který měl dnes lyže bez stoupacího vosku, byl Petter Eliassen, jenž závod dokončil na skvělém pátém místě. Těžko říct, jak by vypadal průběh závodu, pokud by minulý týden neabsolvoval 220 km dlouhý závod Nordenskiöldslop­pet, stejně jako další Nor Andreas Nygaard, který ho vyhrál, ale dnes dojel až na 12. místě. Právě mezi těmito dvěma závodníky se příští víkend rozhodne, kdo vyhraje celkové hodnocení seriálu. Mezi muži zastínil tradiční laufaře domácí Nor Mikael Gunnulfsen. Nejvýše z českých běžců skončil Jan Šrail na 37. místě.

Mezi ženami bojovaly o první místo s obrovským náskokem týmové kolegyně Japonka Masako Išidaová a Norka Astrid Öyre Slindová, právě Slindová byla v závěrečném kilometru rychlejší a dojela si pro vítězství.

(Zdroj: Magnus Osth, Visma Ski Classics)


Kateřina Smutná dokončila závod na osmém místě.

„Jsem s umístěním spokojený, musím smeknout, jak bojovala. Už na první vrchařské prémii jsem viděl, že to Katce dneska úplně nechutná, přesto do poslední chvíle bojovala a dojela osmá,“ komentoval výkon Smutné šéf týmu Lukáš Bauer. „Navíc věřím, že Katka o druhé místo v celkovém pořadí ještě zabojuje v posledním závodě, že ji to nakopne,“ uvedl v tiskové zprávě.


Reistadlöpet - výsledky

Muži: 1. Gunnulfsen (Nor./Telemark) 2:00:59,3, 2. Hoel (Nor.) -1,2, 3. Valnes (Nor./Koteng) -2,0, ...37. Šrail (ČR/eD system Bauer) -9:59,8, 49. Ročárek (ČR/Vltava Fund) -13:56,1, 51. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -15:16,1

Ženy: 1. Öyreová Slindová (Nor./Koteng) 2:19:06,0, 2. Išidaová (Jap./Koteng) -11,9, 3. Svendsenová (Nor.) -1:42,3, ...8. Smutná (ČR/eD system Bauer) -9:24,6, 17. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -19:39,0, 21. Klementová (ČR/Vltava Fund) -33:48,7.

(Zdroj: Magnus Osth, Visma Ski Classics)