ČEZ Jizerská 50, která se každoročně koná jako Memoriál Expedice Peru 1970, proběhne od 7. do 9. února 2020 v Bedřichově. Už nyní je téměř jisté, že se při registracích do dalšího ročníku přehoupne celkový počet všech účastníků přes 200 000, což bude v českém sportu skutečný unikát. Pořadatelé chystají tradičně bohatý program a závody pro všechny výkonnostní kategorie.

Program odstartuje v pátek dětskými závody Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Následovat budou závody Volkswagen Bedřichovská 30 volnou technikou a Nyč sport sprint. První závodní den nebude chybět přehlídka historických lyžníků a slavnostní zahájení s ohňostrojem a uctěním památky padlých horolezců z Expedice Peru 1970.

V sobotu bude nachystána Hervis Jizerská 25 klasickou technikou a také závod firemních štafet. Na úplné začátečníky čeká desetikilometrový okruh klasicky pod patronací České televize, který má také rodinnou variantu. V sobotu večer se účastníci Jizerské 50 mohou těšit na ČEZ Energy fest za účasti známé kapely, který proběhne v Liberci. Vrcholem celé akce bude tradiční padesátikilometrový závod v neděli 9. února.


Pokud chcete být součástí legendárního běžeckého závodu, zaregistrovat se můžete už nyní, a to za nejnižší možnou cenu. Startovné pořídíte za tyto ceny:

ČEZ Jizerská 50: 1 600 Kč Volkswagen Bedřichovská 30: 1 100 Kč Hervis Jizerská 25: 1 300 Kč ČT Jizerská 10 individuální / rodinné: 600 Kč / 1 200 Kč Nyč sport sprint: 300 Kč Mini Jizerská Pojišťovny VZP: 250 Kč


V případě nemožnosti konání závodu dostanou závodníci ve spolupráci s hlavním partnerem akce, Pojišťovnou VZP, zpět až 70 % ceny.