Během svého života působil v Harrachově, ve Vítkovicích v Krkonoších a v Tanvaldu. Vychoval celou řadu reprezentantů a účastníků olympijských her, mistrovství světa či světových šmpionátů juniorů. K jeho svěřenců patřili mimo jiné Ladislav Divila, Jan Fajstavr, Stanislav Fajstavr a další vynikající reprezentanti.

Spolu s Karlem Štočkem se zasadili o vznik lyžařských sportovních tříd na školách. V roce 1968 zorganizoval ve Vítkovicích první mistrovství Československa žáků ve skoku a v severské kombinaci na můstcích, které zde vybudoval. Byl také autorem prvních metodických příruček lyžování. Zasadil se o zařazení výuky lyžování do osnov základních škol a o plavecké kurzy na horských školách. Byl trenérem reprezentačního juniorského družstva, nositelem titulu Vzorný trenér a řadu let byl organizátorem a rozhodčím lyžařských závodů v běhu, skoku i severské kombinaci.

Ve čtvrtek 6. června se uskutečnilo ve smuteční síni šumburského hřbitova v Tanvaldu poslední rozloučení s Karlem Dolejším, bývalým starostou Harrachova, členem Rady Libereckého kraje v prvních dvou volebních obdobích a lyžařským funkcionářem. Zemřel po těžké nemoci ve věku 66 let. Dlouhodobě působil především v Úseku skoku Svazu lyžařů ČR a byl opakovaně předsedou organizačních výborů významných sportovních akcí.

Čest jejich památce!

Zdroj: Svaz lyžařů ČR