Vsetín-Velké Karlovice 28km/170m

V sobotu za jasného počasí a vyšší teplotě vyrazila se po cyklostezce podél řeky Bečvy ze Vsetína do Velkých Karlovic proháněla necelá stovka závodníků na kolcích. Profil trati je sice do kopce, ale celou dobu jen velmi mírného proti proudu Bečvy, takže klasická soupažácká trať. Početné pole se velmi brzo rozdrobilo na malé skupinky. Asfaltové povrchy jsou až na výjimky vesměs dobré. Stinnou stránkou této trasy je několik mostků, jež mají povrch z prken, výjimkou není ani 100m jízda po chodníku. Obezřetnost je tedy na těchto úsecích na místě, ale i tak se to neobešlo bez odřenin i zlomených holí.


Chvíli mi trval rozjezd, avšak na 6. km se mi rozlomila obě držadla na nových holích, takže jsem byl nakonec rád, že jsem, držíce hole jako prase kost, po hodině a půl vůbec dojel do cíle.

Vyhrál Kuba Štvrtecký před Vaškem Sedláčkem, za ženy skórovala Kačka Smutná před Adélou Boudíkovou.

Po vyhlášení následovalo (jak to známe z předchozích let) nadstandartní občerstvení místních dobrot v režii pana Štvrteckého a spol., které se nedá zažít na žádném jiném kolcovém závodě a že jich letos bude…

(Foto: Kostel ve Velkých Karlovicích)


Hrozenkov-Kohútka 7,1km/410m

Zatímco všichni ještě v nedělí spí (protože někteří přišli z osvěžovny k ránu),vyrážím se před závodem rozhýbat na koloběžce výjížďkou z Karlovic na kopec se 400m převýšením Kasárně (Makov). Nikde nikdo, provoněné údolí senem se začíná postupně zvedat, teplota akorát. Na kopci za cedulí označující statní hranici končí asfalt a po kamenité cestě se téměř nedá jet, tak hurá dolů a na start.

Dnešní kolcový závod je z důvodu rekonstrukce silnice zkrácen o rovinatou část s železničním přejezdem z Karolínky do Nového Hrozenkova. První polovina trati po startu je pro některé závodníky na hranici soupaže a střídavého běhu. Druhá část je až na výjimky jen na stříďák a zejména v úsecích s 19% sklonem u některých běžců (včetně mě) pohyb připomíná všechno, jen ne běh na lyžích. Dnes žádný technický problém, běží se dobře, klidně by to mohlo býti i delší. V ženách vyhrála Adéla Boudíková před Slovenkou Klementovou a Ladou Lankovou,v mužích opět Kuba Štvrtecký před Vaškem Sedláčkem. A stejně jako loni (v kategorii před tím, co si nepřejeme) bedna s Pepou Vejnarem a Zdeňkem Stuchlíkem.

Po vyhlášení opět místní dobroty a pomalu domů, ani se mi odsud moc nechce…