Kanaďan Alex Harvey (1988) ukončil letos kariéru. Přestože je poměrně mladý a mohl pokračovat ve skvělých výsledcích, tak končí. Zřejmě má na tom velký podíl Kanadský svaz lyžování, který je v troskách, a podpora běžců na lyžích je na velmi nízké úrovni. Dvojnásobný mistr světa si ve své kariéře připsal na MS také jedno stříbro a dva bronzy. Na MS 2017 ve finském Lahti triumfoval na trati 50 km volně jako vůbec první Severoameričan za celou historii disciplíny na MS od roku 1925.Končí také Rus Maxim Vylegžanin (1982), který v posledních letech jezdil nižší závody než SP a nebyl tolik vidět. Nikdo mu však neodpáře jeho tři stříbrné medaile ze ZOH, zlato, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili z MS. V prosinci 2016 mu pozastavila FIS činnost, nemohl se tak zúčastnit Tour de Ski 2016/17 kvůli podezření na doping v průběhu ZOH ze Soči 2014. Oficiálně byl diskvalifikován 9. listopadu 2017. Po úspěšném odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži byly začátkem roku 2018 jeho výsledky ze ZOH 2014 potvrzeny.


Nor Martin Johnsrud Sundby (1984) se po zisku první individuální zlaté medaile z Mistrovství světa ze Seefeldu rozhodl pokračovat do dalších ZOH 2022.


Svou lyžařskou kariéru končí norský laufař John Kristian Dahl (1981), který byl několik let součástí norského národního týmu a patřil mezi nejlepší sprintery ve Světovém poháru. Překvapením byl jeho přestup na dálkové běhy, ale vyplatilo se. Vyhrál třikrát Vasův běh (2014, 2016 a 2017). V posledních dvou sezónách ho však trápily problémy se srdcem a jeho výkonnost klesala.

(Foto: Vasaloppet, John Kristian Dahl)


Dalším Norem, který letos ukončil svou kariéru, také se potýkal se zdravotními trablemi a přesedlal ze Světového poháru na laufy, byl Øystein Pettersen (1983). Patřil také mezi skvělé světové sprintery, kromě individuálních pódiových umístění získal zlato na ZOH ve Vancouveru společně s Petterem Northugem. V lyžařském pelotonu byl velkým šoumenem a vysloužil si přezdívku "Polsa", v překladu klobása. V dálkových bězích v rámci Ski Classics ukořistil několik pódiových umístění a poslední dva roky se vedle svého závodění staral i o laufařský tým BN bank, jehož součástí byl M. E. Pedersen, P. Eliassen či S. Østensen.


Na jaře byl ukončen projekt FIS Wordloppet cup, a proto bude v letošní sezóně ve Ski Classics startovat silný francouzský tým, který získal mezi své závodníky volného Nora M. E. Pedersena a Japonku M. Ishidaovou, jež dříve reprezentovala tým Koteng. Naopak do Kotengu přechází Norka Gjeitnesová.