Jestliže loni celková kapacita třídenních závodů odolala jen o pár desítek míst, letos se zdá, že by mohla být hodně rychle zaplněna kompletně. Nasvědčuje tomu zájem o všechny distance, které pořadatelé nabízejí. Nejste takoví běžkaři, abyste dali padesátku? Nevadí, vybrat si můžete i z mnohem kratších distancí. V pátek se kromě dětských závodů jede 30 km volně nebo sprinty, v sobotu pak 10 a 25 km klasicky nebo štafeta (3 km). Hlavní 50km trasa je na programu v neděli.

Závod každoročně láká závodníky z celého světa, na start si však nestoupají jen profesionálové, ba právě naopak. Ze startovní listiny, na kterou se vejde 4 800 jmen, je drtivá většina hobíků a značná část i začátečníků.

1 000 přihlášených ještě v průběhu prázdnin jen do hlavního závodu, to je krásná vizitka, která upozorňuje na blížící se konec nejvýhodnější ceny startovného. Akce končí na konci září, následně si zájemci lehce připlatí. I proto se vyplatí přihlásit již nyní, a to i z důvodu rychle se plnící startovní listiny.

Více informací i možnost se přihlásit najdete na web www.jiZ50.cz. Dozvíte se tam i to, že v případě neuskutečnění závodu z důvodu nedostatku sněhu, dostanou účastníci díky spolupráci s hlavním partnerem Pojišťovnou VZP zpět až 70 % ceny startovného.