Fenomén českého běhu na lyžích, Jizerská 50, je plná příběhů, které každý rok napíší tisíce závodníků z desítek zemí z celého světa. Od roku 1968 jich bylo neuvěřitelných 200 000. Tedy téměř. Do kulatého čísla schází jednotky, pár závodníků. A pořadatelé svého jubilanta pečlivě vyhlížejí.

Mezi českými sportovními akcemi byste marně hledali tu, která by dosáhla podobného čísla, i proto je Jizerská 50 natolik unikátní. Mezi zimními akcemi je suverénní. V únoru 2020 se uskuteční již 53 ročník a organizátoři opět hlásí rekordní zájem. Pryč je 2 000 míst a další ubývají.

Velký zájem o startovní místa bývá vždy v září, kdy končí registrace za nejvýhodnější cenu. Výjimkou není ani letošní rok. Při posledním ročníku do zaplněné startovní listiny zbývalo pár desítek míst, letos se zdá, že bude zaplněna úplně. Jak rychle záleží na zájmu účastníků. Ti si mohou vybrat z tratí na 10, 25 a 50 km klasicky a 30 volně. Nechybí ani štafetový závod, sprinterská trať nebo dětské závody.

Více se dozvíte na webu www.jiz50.cz, kde se dočtete i o pojištění startovného. V případě nekonání závodu z jakéhokoliv důvodu máte totiž většinu ceny pojištěnu.