V posledních dvou ročnících NORDICmagu vycházela na pokračování NORDICškola přinášející podrobný návod jak vhodně začít na běžkách nebo jak zlepšit ne vždy dokonalou osobní lyžařskou techniku. Zatímco v loňské sezoně jsme probrali klasiku, letos jsme se plně ponořili do záhad bruslení. V čísle 18, které právě přichází na pulty obchodů, pak najdete podrobný návod, jak nacvičovat jak jednotlivé prvky bruslení, tak i komplexní techniku všech tří hlavních bruslařských technik, tj. oboustranného bruslení dvoudobého (tzv. „dva-jedna“), dvoudobého bruslení „houpavého“ i bruslení jednodobého (tzv. „jedna-jedna“).

Všechna cvičení včetně bohaté fotodokumentace zpracovaná v časopise plánujeme postupně převádět i do video formátu. Dnes přinášíme první část celého projektu, tedy cvičení prováděná při jízdě z mírného svahu.

Tento díl obsahuje systematicky řazený sled jednoduchých cvičení, na jejichž konci uvidíte, jak vypadá komplexní technika oboustranného bruslení dvoudobého „houpavého“. Tedy bruslařská technika, která je vhodná jak pro mírné sjezdy tak i velké rychlosti při jízdě na rovině. Ve spojení s podrobným popisem vytištěným v časopise pak můžete mít uceleného průvodce lyžařskou výukou.Je nám jasné, že i sebelepší video nikdy nenaučí nikoho dobře lyžovat. Berte tento projekt jako dalšího pomocníka na vaší cestě k lyžařskému mistrovství. Nic víc, nic míň. Každý z uvedených cviků je nezbytné přivést k dokonalosti, abyste plně porozuměli dané bruslařské technice. Všímejte si klíčových bodů, jakými jsou základní lyžařské postavení, skluz i odraz z plného chodidla, přenos těžiště těla z lyže na lyži, práce paží a trupu, postupně pak kontrola nastevení úhlu lyží, držení a vypouštění holí a především schopnost dlouhého a kontrolovaného skluzu na každé z lyží.
Čeká vás hodně práce, ale i hodně zábavy.