Abychom si připomněli a zavzpomínali na slušný sněhový základ, můžete spočítat rozdíly na dvou fotografiích pořízených v lednu a červnu letošního roku v Jizerských horách u Knajpy. Zřejmě by si nejpodstatnějšího rozdílu všimlo i malé dítě či váš pes, ale otázkou je, kolik sněhu opravdu v tomto místě leželo. Čímž se mi nabízí příležitost si vás vyzkoušet, kolik z vás je schopných se vyhecovat a zjistit na vlastní kůži, kolik centimetrů měří kovová tyč u cedule zákazu vjezdu cyklistům na Knajpě. Kolik z vás je opravdu zocelených na to, aby vyrazili na konci října či v listopadu do Jizerských hor, ať už na kole či po svých a na konci všeho mi napsali správný výsledek. Knajpa leží v 990 m n. m., takže se bude jednat o slušný sportovní výkon, a to musí být řádně odměněno. Prvním třem nejrychlejším, kteří správně odpoví na otázku, zajistíme odměnu. Prvnímu nejrychlejšímu triko Craft, druhému sadu vosků SWIX a třetímu roční předplatné Nordic magazínu na sezónu 2020/21.

Ještě bych chtěla poznamenat, že cedule jsou zabetonovány do země v různé hloubce, takže nemůžete změřit jakoukoliv, která je poblíž vašeho obydlí, ale přesně tuto požadovanou. Ideální by bylo, kdybyste měli možnost se u cedule vyfotit, abychom měli důkaz, že jste tam opravdu byli.

Pokud vyrazíte pěšky, můžete prozkoumat a popřemýšlet, proč je vlastně zakázán vjezd cyklistům do této části Jizerských hor.

Na závěr děkuji Robertovi Havlíkovi za originální fotky a za přesné změření délky tyče značky. Své tipy, ale netipujte!, posílejte do 15. prosince 2019 na e-mail: nordic@snow.cz. Následující den vítěze oslovíme opět prostřednictvím emailu a zároveň zveřejníme veškeré informace a výsledky soutěže na našich internetových stránkách bezky.net.