Vedle Stanislava Řezáče a dalších profesionálů se vybraných závodů seriálu Visma Ski Classics opět osobně zúčastní také Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu, „Dálkové běhy na lyžích jsou jednou z mých sportovních vášní již řadu let. Na startu Jizerské padesátky nebo proslulého „Vasáku“ jsem stál již mnohokrát, v dresu našeho SPORT TEAMu to byla loni nová zkušenost a letos si ji rozhodně hodlám zopakovat. Tyto podniky jsou oslavou lyžování a sportu jako takového, účastní se jich tisíce běžců a běžkyň. Pocit sounáležitosti a zároveň sportovní rivality je něčím, co nás všechny nutí vracet se na tyto závody znovu a znovu. Když máme navíc v týmu bez přehánění světovou špičku v podobě Standy Řezáče nebo Kláry Moravcové, která bude na vybraných závodech také za tým startovat, je to radost a na sezónu 2019/2020 se opravdu těšíme,“ uvádí Pavel Sehnal.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM byl založen na podzim 2018 jako platforma, která má ambici přisívat k rozvoji zdraví a sportu ve společnosti. „Aktivní pohyb a sportovní přístup k životu obecně je něčím, co považujeme za důležité, prospěšné a co stojí za to podporovat. Jízda na kole, vodáctví nebo lyžování jsou sportovní aktivity, kterým se na rekreační i sportovní úrovni věnuje nemalá část české veřejnosti všech věkových skupin. Slavia pojišťovna SPORT TEAM podporuje špičkové sportovce, ale ke sportu a členství v týmu zveme všechny, kterým je sport zábavou, aktivním odpočinkem a vyznávají zdravý životní styl jako takový,“ říká Karel Waisser, generální ředitel a předseda představenstva Slavia pojišťovny.

Letošní série Visma Ski Classics odstartuje již 29. listopadu prologem Pro Teamů v italském Livignu. Právě tam zamířil minulý týden Stanislav Řezáč, aby začal ladit formu potřebnou k reprezentaci týmu a plnění individuálního tréningového plánu před nadcházejícími závody. „Před začátkem sezony je pro laufaře důležité naběhat nějaký objem, v ideálním případě urazit porci kilometrů na lyžích na sněhu. To se podařilo, v Livignu napadl i první sníh, takže se trénovalo dobře a tak, jak jsme si naplánovali. Seriál Ski Classics je náročný, málokdo absolvuje úplně všechny podniky, i já pravděpodobně některý ze závodů vynechám. Chci se soustředit na co nejlepší výkon hlavně na Jizerská padesátce, Vasově běhu a na Ylläs-Levi. Solidní týmový výkon bychom rádi předvedli také v prologu a získali hned na úvod body. Loňské bolesti zad jsou nyní také pryč, takže věřím, že se nám v této sezóně bude dařit a v těžké mezinárodní konkurenci bude Slavia pojišťovna SPORT TEAM a česká vlajka pořádně vidět,“ dodává Stanislav Řezáč.