Polovina mužského týmu Michal Novák, Jan Pechoušek a Luděk Šeller ve čtvrtek odletěla do Rovaniemi, ženský tým za nimi do Finska dorazil o tři dny později. Trojice Petr Knop, Adam Fellner a Tomáš Kalivoda pod vedením Dušana Kožíška absolvuje týdenní kemp v Liberci a 17.11. se pak vydají směr italské Livigno. Prvním startem v sezoně pro ně bude OPA cup ve slovinské Pokljuce.

Na sever se reprezentace vydává především kvůli jistotě sněhu. Soustředění již bude zaměřené na ladění formy směrem k prvním startům na Světovém poháru. Národní tým zvládne i kontrolní FIS závody. „Budeme mít možnost porovnat síly s italským, americkým nebo ruským týmem. Tyto závody ale bereme hlavně jako kvalitní trénink, forma se ukáže až na SP,“ upřesnil trenér žen Franc.

S blížícím se startem prvního Světového poháru v Ruce se budou tréninky individualizovat podle potřeb jednotlivých sportovců. Finská mini tour otestuje závodníky hned ve třech disciplínách, a to klasickém sprintu, klasické distanci a stíhačce volně. „Do sezony jdeme s tím, aby se co nejvíce závodníků podívalo do TOP 30 a nasbírali cenné body. Od Nováka, Razýmové a Novákové doufáme, že se podívají i do TOP 15,“ řekl o ambicích týmu Franc.

Český tým má v průběhu sezony hned několik vrcholů. Jedním z nich je legendární Tour de Ski. Po ní v lednu následuje Světový pohár v Novém Městě na Moravě, kde se představí před domácím publikem. Poslední závody proběhnou v březnu ve Skandinávii a daleké Kanadě. „Vynecháme jen únorovou Skandinávskou tour, abychom se dokázali kvalitně připravit právě na březnové závody,“ doplnil Franc.

Světový pohár Ruka (Finsko)

Sprint klasicky: Novák, Šeller, Pechoušek, Razýmová, Schützová, Nováková, Janatová, Beranová

10/15 km klasicky (intervalový start): Novák, Razýmová, Schützová, Nováková, Janatová

10/15 km volně (stíhačka): Novák, Razýmová, Schützová, Nováková, Janatová

Zdroj: Svaz lyžařů ČR