Po kontrolních závodech FIS, kde Kateřina Razýmová předvedla vynikající formu a na distanci volně získala prvenství, nyní pokračuje v krasojízdě. V úvodním podniku Světového poháru ve finské Ruce vybojovala 5. místo. „Vůbec nevím, co mám říct, protože jsem úplně šťastná a vůbec jsem to nečekala,“ překvapila svým výkonem samu sebe Razýmová.

V průběhu závodu se pohybovala dokonce na druhém místě. „Pořád mi hlásili, že jsem druhá, takže jsem si myslela, že mi hlásí úplné nesmysly,“ nevěřila informacím na trati. Od bronzu jí nakonec dělily pouhé dvě sekundy. „Teď mě ty dvě vteřinky mrzí, protože být třetí, to by byla úplná bomba,“ řekla.

Po dojezdu cílem se neubránila emocím. „Já jsem prostě v cíli brečela, ale ne tím, že bych byla pátá, prostě jsem nechápala, že bych mohla být takhle dobrá. Musím říct, že jsem se v průběhu závodu dokázala spokojit s tím, že jsem prostě třetí nebo čtvrtá a ten poslední kilometr jsem prostě nevěřila a jela na nějakého autopilota,“ popisovala. „Moc bych chtěla poděkovat servisákům za podporu na trati, protože to bylo úplně neuvěřitelné a taky za lyže, které byly taky skvělé. Jdu si to teď užívat,“ dodala Razýmová.

Klasickou desítku v Ruce ovládla norská suverénka Therese Johaugová, za kterou se Razýmová povětšinu závodu pohybovala na druhém místě. Až ke konci se českou reprezentantku dostaly Finka Krista Pärmäkoskiová, Ruska Natalija Něprjajevová a Američanka Sadie Bjornsenová. Další česká závodnice Petra Nováková dosáhla na 34. místo, Sandra Schützová brala 56. příčku a Kateřina Janatová 79. pozici.

V 11:30 se na trať patnáctikilome­trového závodu klasicky vydali muži. České barvy v něm hají Michal Novák se startovním číslem 69.

V neděli bude první zastávka Světového poháru zakončena stíhacím závodem na 10/15 kilometrů volně. Na start se postaví hned čtyři čeští zástupci, a to sourozenci Michal a Petra Novákovi se Sandrou Schützovou a Kateřinou Razýmovou.