Petra Nováková si po skvělém výsledku v sobotním sprintu (14. místo) připsala body i v nedělní distanci. Podle svých slov je s 12. místem velmi spokojená. „Na nějakém osmém kilometru jsem byla pod top desítkou, bohužel jsem pak ale ztratila ve sjezdu v posledním kole. I tak je to za mě pořád skvělý výsledek,“ radovala se po závodě Nováková. „Hlavně jsem ráda, že jsem na lyžích srovnaná a v kopci dokáži držet s těmi nejlepšími. Hlídám si svou jízdu, jsem klidná a nikam se neženu. Pak z toho vyleze skvělý výsledek,“ dodala. Novákovou nyní čeká příprava na Tour de Ski, jež proběhne na přelomu prosince a ledna.

Po senzačních výsledcích, kterými se Kateřina Razýmová prezentovala v úvodním Světovém poháru v Ruce nyní opět potvrdila, že se s ní v nejlepší desítce musí počítat. V individuálním závodě na deset kilometrů volnou technikou dosáhla na 7. pozici. „Ze začátku mi přišlo, že jedu úplně pomalu, proto jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že se opět pohybuji na předních příčkách, což mi dodalo spoustu sil do dalších metrů,“ nevěřila Razýmová, že se svým časem pohybuje na čele. „Někde na vršku prvního kola jsem se chytla Rakušanky, která startovala přede mnou. Pomohla mi ve sjezdu a při průjezdu do dalšího kola,“ vysvětlovala. Měla dostatečnou motivaci, aby předjela Masako Ishidaovou, která startovala před ní. „Musím říct, že kolem sedmého kilometru pak přišla krizička, naštěstí jsem se ale zase rozjela a poslední dva kilometry se snažila finišovat co mi síly stačily,“ popisovala průběh na trati. „Jsem šťastná, že jsem potvrdila, že to na tu desítku jde a mohu se v ní pohybovat,“ dodala nadšená Razýmová.

Také servis pomohl českým závodníkům k dnešním výsledkům, podle Razýmové připravil lyže na výbornou. „Již tradičně jsme měli skvělé lyže, servisu za ně děkuji a stejně tak patří dík všem, co na trati fandili. Dřív jsem měla pocit, že mi to nijak nepomáhá, teď jsem však byla šťastná za každého, kdo fandil. Bylo tu i docela dost lidí z Čech a bylo super je slyšet,“ byla vděčná Razýmová. Příští víkend Razýmovou čeká evropský kontinentální pohár OPA v St. Ulrichu a po Novém roce stejně jako Nováková nabere směr Tour de Ski. Další české závodnice Kateřina Janatová obsadila 43. místo (v sobotním sprintu zazářila 23. místem), Sandra Schützová 58. pozici a Petra Hynčicová 62. příčku.

Závod od závodu se dere v umístění vpřed také Michal Novák. Na patnáct kilometrů dlouhé trati si vyjel výborné 18. místo a oproti sobotnímu sprintu poskočil o šest pozic. „Dneska trochu překvapení, protože v té výšce člověk nikdy neví,“ uvedl Novák. Při závodě se cítil dobře a podařilo se mu tentokrát zvolit dobrou strategii. „V určitých pasážích jsem cítil, že mi funguje aplikovaný způsob techniky. Konkurence je tu opravdu veliká, jsem šťastný a vděčný. Navíc celý tým pracuje skvěle,“ byl nadšený z povedeného závodu Novák. Další Češi Petr Knop obsadil 53. místo a Adam Fellner 56. pozici.

Závod na 10 kilometrů volnou technikou ovládly norské závodnice Therese Johaugová s náskokem půl minuty před druhou Heidi Wengovou, bronz získala Američanka Jessica Digginsová. Mužskou kategorii si podmanil časem 33:59,3 Nor Simen Hegstad Krueger před stříbrným Rusem Sergeyem Ustiugovem. Trojici nejlepších uzavřel Švýcar Dario Cologna.

Zdroj: Svaz lyžařů ČR