Neuvěřitelnou jízdu předvedla v kvalifikaci Kateřina Janatová, která se se svým časem umístila na průběžné 7. pozici. V následných rozjížďkách však nepostoupila a skončila 22. „Tahle trať mi sedí. Podmínky byly sice příšerné, ale z toho se dá těžit, když člověk zachová klidnou hlavu a bere to jako svoji výhodu,“ řekla Janatová. „Čtvrtfinále jsem lehce protaktizovala, nechala jsem se zavřít a už jsem pak neměla prostor se tam dostat. Ale i tak hodnotím svůj výkon skvěle,“ dodala Janatová. Postoupit do čtvrtfinále se povedlo i další reprezentantce Tereze Beranové, ta se v dobře rozjeté rozjížďce ale nevyhnula pádu a brala 27. pozici. Zuzana Holíková skončila 38., Sandra Schützová 42. a Petra Hynčicová 46.

O skvělé výsledky se zasloužili také mladí závodníci Ondřej Černý a Jan Pechoušek. Pro Černého se přitom jednalo o premiéru ve Světovém poháru a hned v kvalifikaci se tak svým 17. místem postaral o velkou parádu. Ze čtvrtfinále se mu však postoupit již nepodařilo a získal konečnou 26. příčku. „Primárně jsem zde chtěl posbírat zkušenosti, ale zároveň v závodě nechat všechno a aspoň se pokusit porvat o body. Rozhodně jsem takový výsledek nečekal, sám jsem tomu nemohl uvěřit, když jsem dojel kvalifikaci,“ přiznal po závodě Černý. „Ve čtvrtfinále se mi podařil start nad očekávání, bohužel mi pak ale už od prvního kopce vytuhly nohy. Taková premiéra na SP předčila má očekávání, i když jsem se snažil na to takhle nemyslet a brát to jako každý jiný závod,“ dodal Černý.

Mezi nejlepší třicítku se dostal také Jan Pechoušek, který po rozjížďkách dosáhl na stejné umístění jako v kvalifikaci, a to na 22. příčku. „Nejsou tu zrovna ideální sněhové podmínky, do toho neustále prší. Ani jsme si nemohli projet trať, až dnes před závodem jsme na to měli deset minut. V tomto ohledu to proto bylo složité, o rozcvičení ani nemluvě. Všichni jsme místo lyžování venku běhali v hangáru,“ popisoval Pechoušek krušné chvíle před startem. „Už včera jsem se při rozjetí cítil hodně dobře, takže jsem doufal, že to dnes půjde. Kvalifikace se mi ale moc dobře nejela, v závěru jsem hodně vytuhl, proto jsem v cíli ani takové umístění nečekal. S rozjížďkou jsem spokojený až na jedno zbytečné zavření od Bolshunova. Čekal jsem, že pojedeme o něco rychleji, ale spíš to byl boj o pozice,“ popisoval. K dnešním výsledkům pomohly i skvěle připravené lyže. „Moc bych chtěl poděkovat servisákům za lyže, dneska jsme měli super střely,“ pochvaloval si práci servisu Pechoušek. Další reprezentant Luděk Šeller obsadil 51. pozici.

Sprint volně ovládly Švédky, pro vítězství si přijela Jonna Sundlingová před Stinou Nilssonovou, trojici nejlepších uzavřela Američanka Julia Kernová. Dominanci potvrdil jak v kvalifikaci, tak ve finále Francouz Lucas Chanavat, stříbro získal Ital Federico Pellegrino a bronzový skončil Nor Erik Valnes.

V neděli je na programu týmový sprint dvojic. V neděli je na programu team sprint. Za Česko nastoupí hned tři dvojice ve složení: Luděk Šeller a Jan Pechoušek, Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou a Sandra Schützová s Terezou Beranovou.

Zdroj: Svaz lyžařů ČR