Nahý na sněhu (Autor: Václav Sedláček)

Asi ve 2 letech jsem byl poprvé na Pradědu na lyžích a prý jsem je nechtěl sundat, tak mě museli přebalit podělaného s lyžemi na nohou.


Originální máza (Autor: Jiří Ročárek)

Jako junior jsem se zúčastnil jednoho z českých pohárů v Teplicích v Krušných horách. Jeden z trenérů už byl tak nešťastný a nevěděl, který urychlovač na skluz ještě vyzkoušet a protože zrovna jedl jablko, tak ho vzal a jeden pár lyží s ním natřel. Pak poslal servismana lyže vyzkoušet. Lyže v testu dojely nejdál, takže všichni jeho svěřenci jeli na jablko.


(Foto: Red Bull)


Trenér pan Suk (Autorka: Lucie Charvátová)

V žactvu nás trénoval nekompromisní pan Suk. Když si jeden kluk zlomil při rozcvičování hůl, tak ho nechal trenér startovat jen s jednou holí. Když je prý takový vůl, tak ať si poradí. On byl svůj, milujeme ho doteď. Ale dával nám neskutečně do těla. Nikdy jsem mu to neřekla, ale naučil mě nosit hodinky. Cílem našeho tréninku nebylo být nejrychlejší, ale co nejvíc si daný okruh zkrátit tak, aby to neviděl (byl totiž schopný být všude po lese). Zároveň bylo důležité doběhnout ve správný čas na správné místo.


Jak si prodloužit trénink (Autorka: Barbora Kalošová)

Vloni, když byla ta šílená vedra, tak jsme se rozhodli, že pojedeme na týmový trénink na kolečkových lyžích. Všichni znali trasu, jen já ne a hned na první odbočce jsem jela blbě. Místo výjezdu na Kozákov jsem sjela bez brzd prudkými točivými serpentýnami až do Semil, kde mě cestou ohrožovalo na životě několik náklaďáků. Samozřejmě jsem tam sjela bez pití a telefonu. Ostatní na mě už dlouhé hodiny čekali nahoře na Kozákově a já jela nějakými polňačkami. Když jsem se KONEČNĚ dohrabala k cíli cesty, řekl můj tolerantní kamarád jen: "Barunko, musím to komentovat?". Od té doby mám pořád na talíři: "Tak kam dneska, Baru, do Semil?", nebo: "Ty, že se bojíš to sjet? Ty, která jsi sjela do Semil?“.


Závodní shon (Autorka: Barbora Kalošová)

Takový ten pocit, když jdeš na start, a říkáš si: „Co mi chybí? Co mi to jen chybí?“. A pak? Podprsenkaaaa!!!


(Foto: Red Bull)


Poznej tři rozdíly (autorka: Adéla Boudíková)

Jednou jsem si na trénink omylem sbalila dvě levé rukavice. Poté jsme jeli dvě hodiny soupaží, kdy jsem měla takový divný pocit, že mám nějaký problém se zády. Na konci jsem zjistila, že mám jednu hůlku na bruslení a druhou na soupaž, takže rozdíl 3 cm.


Suverén (autorka: Adéla Boudíková)

Jednou ráno před Jizerskou 50 jsem se dala do řeči s jedním hodně silným pánem. Říkal mi, že pojede první závod a rovnou padesátku. V duchu jsem zapochybovala, že to při své váze zvládne. Pak vzal do ruky vosk a začal mazat lyže od špičky až k patce. Vykulila jsem oči a bylo mi jasné, že bude mít velký problém přejet stadion, natož ujet 50 km. Když jsem si představila, jak se bude trápit, tak jsem ho radši upozornila, že se lyže mažou voskem jen ve stoupací zóně. Velmi jsem ale obdivovala, jak si pán věřil, nejen v tom, že dá napoprvé 50 km, ale i v tom, že maže lyže dobře. Hned vedle stál servisní stánek, kde mazali stoupací vosk za 50 Kč.Zdroj: Nordic magazín