Dobrá zpráva pro všechny závodníky. První závod seriálu ČEZ SkiTour, Bedřichovský Night Light Marathon se pojede v původním termínu, tj. 3. – 4. ledna a na původně plánovaných trasách.

Organizátoři zvažovali pečlivě všechny varianty včetně náhradních termínů, ale vzhledem k nejisté předpovědi na následující týdny se rozhodli uspořádat závod v původním termínu a na původně plánovaných trasách.


JAKÉ BUDOU TRASY?

Kvůli aktuálním sněhovým podmínkám budou stopy na klasiku připravené pomocí skútrů od Nové louky. Trasy v úseku Bedřichov – Nová Louka budou sjízdné, ale nebudou technicky upravené. Na tratích leží přibližně 20 cm sněhu, ve vyšších polohách 25 cm, ze stadionu k Buku je sněhová vrstva menší a měří asi 10 cm. Sníh je dobře uježděný, přesto organizátoři doporučují všem závodníkům, pokud mají možnost, zvolit „dvojkové“ běžky.


MÁZU PRO VÁS ZAJISTÍ

„Tak neváhejte a dorazte do Jizerek rozjet zimu na běžkách! Určit dobrou mázu na takové podmínky by mohlo být náročné, ale takové starosti můžete hodit za hlavu a nechat péči o přípravu lyží na odbornících ze SWIXU,_ vzkazují organizátoři nočního maratonu. Mazací servis SWIX si můžete předem objednat ve registračním systému SportID.


REGISTRACE NA MÍSTĚ

Ani o běžky se bát nemusíte, stejně jako v loňské sezoně můžete přímo na tratích testovat top modely běžek s pravou závodní DNA. A kdo se ještě nestihl přihlásit on line, může se registrovat nyní už jen v pátek 3. ledna přímo na místě. A vyrazit na trasu nemusí jen dospěláci. Vzít s sebou můžete také svoje ratolesti, protože se opět pojede Mini SkiTour v původně plánovaném rozsahu.