Krkonoše
V našich nejvyšších horách je stále nejlepší lyžování na Horních Mísečkách a na Černé hoře. Zde se stopy upravují strojově. Na Mísečkách je to na závodních tratích 5 km okruh a svážnice. Na Černé hoře je to magistrála v horních partiích. Vyrazit se dá i z Harrachova na Ručičky a Dvoračky, trasa je ušlapaná a bez stopy. Ve Vrchlabí funguje okruh ve Vejsplachách, délka zasněženého úseku asi 600 m.

Jizerské hory
Jizerská ops v noci z 1. na 2. ledna vyryla skútrem stopu v úseku Bedřichov - Nová louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Nová louka - Bedřichov. V předchozích dnech projel skútr se stopovačem tuto trasu Nová louka, Gregorův kříž, Hřebínek, Točna, Krásná Máří, Žďárek, Čihadla, Knajpa, Kůrovec, po Knížecí na Mořinu, přes Promenádní, Smědavu, opět na Knajpu, Rozmezí, Kristiánov a zpět do Bedřichova. Sníh je většinou uježděný, místy zledovatělý.

Orlické hory
Zde je dobře sjízdná hřebenová trasa ze sedla na Šerlichu až na Pěticestí. Z Pěticestí na Mezivrší je třeba dávat pozor na občasné kamínky. Nejvíce sněhu je v okolí Velké Deštné a Jelenky, kde byly v minulých dnech projety stopy skútrem. V úseku Šerlich - Velká Deštná se po asfaltové silnici pohybuje stále velké množství pěších turistů, směřujících na novou rozhlednu. Pro běžkaře je lepší zvolit svážnici na JV svahu Malé a Velké Deštné. Pro bruslaře je ale lepší silnice.

Šumava
Strojová úprava proběhla z Modravy směrem na Březník, Ptačí nádrž, přes Černou horu až k pramenům Vltavy. V nižších polohách se ale ve stopě vyskytují kamínky. Projeto celkem 19 km. Pěkné svezení nabízí také lyžařský areál Bretterschachten u sousedů v Německu nedaleko Železné Rudy na Velkém Javoru. Zde jsou stopy také upraveny rolbou.

Krušné hory
Sněhu je velmi málo, trochu lepší situace je na loukách. Jediná strojově vyrytá stopa byla koncem roku na Přebuzi. Na cestách i ve vyšších polohách je sníh zledovatělý. Kvalitní svezení nabízí pouze na asi kilometrovém okruhu německý biatlonový areál Kahleberg.

Jeseníky
Upraveno je 22 km v oblasti Červenohorského sedla - Vřesová Studánka a na Švýcárnu. Dále také na Ovčárnu a Praděd.
Okolo 40 km stop bylo upraveno v okolí Paprsku. Rolba projela okruhy Velký a Malý Šengen, Pohádku, Magistrálu, okruh Pralinka a Medvědí bouda.

Králický Sněžník
Stopy jsou upravené na klasiku i bruslení v okolí Dolní Moravy po Jesenické magistrále od Vilemíny na Mokřiny. Dolní partie a okruh Zbojnická upraveny pouze na bruslení.

Beskydy
V těchto horách můžete na běžky vyrazit v okolí Velkých Karlovic do údolní trasy nebo v okolí Pusteven.