Prolomit třicítku nejlepších v klasické distanci se ani tentokrát nepovedlo Kateřině Janatové na 32. místě. „Musím říct, že na klasice získávám určité sebevědomí, které jsem dosud neměla. Moc jsem si na ní nevěřila. Teď mi to jde ale úplně samo, odjíždí to a jsem opravdu spokojená,“ řekla o svém výkonu Janatová. „Jen mě mrzí, že v klasice dojíždím pořád na 32. místě a ta třicítka je tak na dosah, že mohu v cílové rovince vidět, kde mi to ujíždí,“ přiznala.

V sobotu je na programu klasický sprint, na který si Janatová troufá přece jen o něco víc. „Doufám, že mi ještě půjde zrychlit a nedostaví se nějaká únava,“ uvědomuje si náročnost celého seriálu. I přesto jejím cílem zůstává pokořit vrchol Alpe Cermis a dojet do třicátého místa. „Snad mi do posledního dne zbydou síly a zdárně to dobojuji,“ věří Janatová.

Čeští závodníci Adam Fellner a Petr Knop přijeli na patnáctikilome­trovém úseku v pořadí hned za sebou na 45. pozici a 46. příčce. „Dnešní hromaďák hodnotím kladně vzhledem ke špatnému průběhu Tour. Můj druhý závod, se kterým můžu být aspoň trochu spokojen,“ uvedl Fellner. „Servis navíc připravil skvělé lyže,“ vysekl poklonu. Na letošní Tour si podle svých slov přivezl špatnou formu. „Je to spíše trápení, každý start je otazníkem, jak tělo zareaguje. Dnes to byl ale pocitově lepší závod,“ okomentoval Fellner.

Vítězkou klasické distance se v těsném finiši stala Norka Astrid Uhrenholdt Jacobsenová jen o čtyři desetiny sekundy před Ebbou Anderssonovou a třetí Němkou Katharinou Hennigovou. Na patnáctikilometrové trati nenašel přemožitele Nor Johannes Hoesflot Klaebo, stříbrný skončil Rus Sergey Ustiugov a bronz bral jeho krajan Alexander Bolshunov.

Závodníci mají před sebou dva poslední závody celého seriálu. V sobotu se naváže klasickým sprintem a neděle bude patřit deseti kilometrům volně s finálním výjezdem do sjezdovky na vrchol Alpe Cermis.

Zdroj: Svaz lyžařů ČR