Závod ponese od roku 2020 název Benzina sprint a nově si ti nejrychlejší odnesou odměnu v řádech desetitisíců korun. „Výrazně jsme navýšili finanční odměny pro nejlepší sprintery. Mezi prvních šest žen a šest mužů rozdělíme částku převyšující 500 000 Kč,“ vysvětluje Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti Benzina, která je novým hlavním partnerem Jizerské 50.

„Genderově jsme spravedliví, tedy první žena i muž obdrží stejnou částku, a to ve výši 100 tisíc Kč. Rovnoměrné odměny jsou pak připraveny i pro účastníky na dalších pozicích. Odměněno bude nejrychlejších šest závodníků obou pohlaví,“ doplňuje Kaidl. Dosavadní odměna pro nejlepší závodníky byla 15 tisíc Kč. Zvýšení odměny je ideální pozvánkou nejen pro české elitní běžce na lyžích. „Já osobně se sprintu rád zúčastním. Částka je to hodně zajímavá,“ má jasno Jan Šrail, aktuálně nejlepší český závodník v seriálu Visma Ski Classics, jezdící v barvách eD system Bauer Teamu.

Že bude vysoká finanční odměna pozvánkou i pro světovou elitu si myslí Jiří Ročárek hající tým Vltava Fund Ski Team. „Částka je podobně vysoká jako u hlavního nedělního závodu na 50 km. Jsem přesvědčený, že taková odměna přiláká ty nejlepší ve svém oboru.“

Závod Benzina sprint se koná v pátek 7. února 2020, tedy první den 53. ročníku ČEZ Jizerské 50. Živě bude finálové jízdy vysílat sportovní kanál České televize. Registrace do závodu běží na webu www.sportid.cz.