Do team sprintu reprezentační trenéři nominovali tři české dvojice. Ženy jely ve složení Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou a Tereza Beranová se Zuzanou Holíkovou, mezi muži české barvy hájilo duo Jan Luděk Šeller a Ondřej Černý.

Obě české ženské dvojice se potkaly hned v prvním semifinále. Lépe se dařilo Janatové s Hynčicovou, které doběhly na sedmém místě v čase 15:35.53, jenž zaručil postup českého dua do finále. Beranová s Holíkovou v semifinále obsadily desátou příčku a závod pro ne skončil.

Ve finále pak Janatová s Hynčicovou zopakovaly dobrý výkon a nakonec i stejné umístění jako v semifinále. Sedmou příčkou si vylepšily společné maximum ve Světovém poháru, překonaly tak deváté místo z předvánočního podniku v Planici i osmou příčku, kterou si vyjely před rokem právě v Drážďanech.

„Závody v Drážďanech jsou pro mě jedněmi z těch nejoblíbenějších. Dneska to bylo super, moc se mi to líbilo, ale zároveň to bylo opravdu vydřené, celou dobu jsme musely pracovat,“ popisovala Janatová. „Jsme rády, že jsme se zase posunuly výše a že dokážeme závodit s těmi nejlepšími,“ doplnila svou parťačku Hynčicová.

Obě si navíc pochvalovaly i netradiční formát závodu, se kterým organizátoři přišli. „Team sprint je náš oblíbený závod, teď to bylo navíc ještě mnohem živější než běžně, protože organizátoři zvolili jiný režim závodu, a to 6x2x2. Takže každá z nás jela šest kol, ale s tím i šest předávek, střídaly jsme se tedy po kole. Hodně to zpestřilo vývoj závodu, a hlavně ve finále nám to nakonec i hrálo do karet,“ popisovala Hynčicová.

„Hodně záleželo na předávce, ale naštěstí jsme to zvládly bez kolizí. Jenom Péťa bohužel ve finále zlomila hůl, tam jsme trochu ztratily, ale jinak si myslím, že jsme jezdily skvělé časy. Možná jsme mohly být i výš, ale i tak je to náš nejlepší výsledek a jsme spokojené,“ uvedla Janatová. „Moc děkuji servisu za lyže a za obětavost, když jsem zlomila hůl ve střetu. A velké díky také všem fanouškům, kteří přijeli a hnali nás dopředu,“ uzavřela Hynčicová.

Stejně jako před Vánoci v Planici ovládly team sprint Švédky Maja Dahlqvistová s Linnou Svahnovou, tentokrát ale v těsném finiši, ve kterém porazily švýcarské duo Laurien vad der Graaffová a Nadine Faehndrichová.

Mezi muži Šeller s Černým ve finále nedokázali zajet na postup a skončili třináctí. Po vítězství si dojeli francouzští závodníci Lucas Chanavat a Renaudem Jayem. Stříbro vybojovali Švédové Marcus Grate s Johanem Häggströmem a poslední stupínek vítězů obsadili Rusové Andrey Krasnov a Gleb Retivykh.

Čeští reprezentanti nabrali po závodech směr domov, kde je čeká příprava před domácím vrcholem sezony – Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě, který se pojede už během příštího víkendu.

Zdroj: Svaz lyžařů ČR