Krkonoše

Horní Mísečky: upravovány jsou tradičně závodní tratě 3 a 5 km a svážnice k Medvědínským sjezdovkám. Rolba projela také trasu na Zlaté návrší. V sobotu 18.1. se zde budou na 3 km okruhu konat veřejné závody, proto bude vstup pro ostatní omezen.


Černá hora: pěkné svezení je po magistrále a na okruhu okolo Světlé hory. Doporučujeme vyjet lanovkou z Hoffmanek.


Dobré stopy najdete také na trase od Lesní boudy po plynovodu, dále po Liščí cestě až k Rennerovým boudám.


Jizerské hory

I zde je lepší vydat se za sněhem do vyšších poloh v okolí Kristiánova, Rozmezí, Smědavy apod. Pokud to podmínky dovolují, stopy jsou pravidelně upravovány skútry z Bedřichova.

V polských Jakuszycích je nejlepší svezení mezi Orle a Dzial Izerski.


Orlické hory

Nástup na hřebenovou trasu je možný ze sedla na Šerlichu, ale první cca 1 km je velmi ledovatý a koukají kameny. Tvrdé, vymrzlé stopy na klasiku i bruslení pak najdete od Velké Deštné po sedlo Pod Homolí. S opatrností se dá dojet i dále na Pěticestí, ale zde neproběhla strojová úprava, takže povrch je hrbolatý a ledovatý.


Králický Sněžník

Areál na Dolní Moravě - doporučujeme vyjet lanovkou a vyrazit na okruh po magistrále směr Slamník, U laviček – Mokřiny – U Vilemíny.


Jeseníky

Paprsek – stopy byly naposledy upraveny 11.1. , ale stále jsou v dobrém stavu všechny okruhy kromě magistrály. I zde budou v sobotu 18.1. probíhat lyžařské závody.

Skřítek – trasy jsou ledovaté, jen pro nadšence, žádné hezké svezení to není. Červenohorské sedlo – tradičně trasa na Švýcárnu, úprava stop je staršího data, ale drží.


Beskydy

Okolo Pusteven směr Martiňák je upraveno asi 20 km stop.


Šumava

Dne 10.1. projela rolba trasu Modrava – Ptačí nádrž – Březník – Prameny Vltavy, cca 16 km.

U našich sousedů v Bavorsku je upraven asi 15 km okruh v areálu Bretterschachten na Velkém Javoru.


Krušné hory

Tady je to se sněhem velmi špatné. Kvůli jeho nedostatku byla až do odvolání uzavřena Skiaréna na Fichtelbergu.