Další umístění v top 10 si v Novém Městě připsala Kateřina Razýmová. Ve Vysočina Areně 10. místem potvrdila, že po krátké nemoci ji forma neopustila a opět ukázala, že do světové špičky prostě patří. „Kritické pro mě bylo dnes rozjíždění, při kterém jsem měla vyšší tepy než letos za celý rok dohromady. Do toho jsem byla nervózní z lidí, co jsem zde slyšela, bála jsem se, aby je nevyhodili, jak byli hluční,“ smála se Razýmová. Po dvou kilometrech je však podle svých slov přestala vnímat. „To už ale opravdu bylo za pět minut dvanáct, protože jsem závod nerozjela moc rychle. Naštěstí jsem se pak chytla a začala se zlepšovat,“ popisovala. Po závodě ji čeká setkání se svým fanklubem. „Půjdu se podívat na ten náš ‘‘Hujerov‘‘, který dorazil autobusem. Určitě je tady někde uvidím nebo se mi připomenou. Těším se, že se s nimi pozdravím a poděkuji za fandění,“ dodala Razýmová.

Po skvěle rozjeté sezoně pokračuje v krasojízdě i Kateřina Janatová na 13. místě. „Závod se od začátku vyvíjel skvěle, ale asi jsem to trošku přepálila. Právě jsem to vůbec necítila, protože atmosféra, kterou tu lidi dokázali vytvořit, byla opravdu skvělá od začátku do konce,“ byla nadšená z podpory fanoušků Janatová. Před startem si závodnice navzájem upletly copánky, které si ozdobily stužkou v českých barvách. „Vždycky si navzájem pleteme copy, je to pro nás už trochu tradice. Myslím, že to tým i trošku spojuje, což vystihují právě stužky, které se pro nás staly takovým symbolem,“ uvedla Janatová.

Petra Nováková skončila na 43. pozici, Sandra Schützová byla 49., Petra Hynčicová 53., Anna Sixtová 54., Klára Moravcová 58., Barbora Havlíčková 60. a Zuzana Holíková 62.

Nejlépe z Čechů zvládl patnáct kilometrů dlouhou trať Adam Fellner na 40. pozici. „Jel jsem, co to dalo. Kolem trati bylo hodně fanoušků, hlavně nad tunelem to bylo hodně vyburcovaný,“ uvedl Fellner. „Trať dnes byla velmi těžká, ještě horší než včera, bylo těžké se udržet v nějaké slušné technice,“ dodal. Hned za Fellnerem se umístil na 41. pozici Petr Knop. „Je skvělé, když máme možnost se předvést před domácím publikem, tím spíš, když se jako plus povedou dobré výsledky,“ řekl Knop. Průběh obou závodů doprovázelo husté sněžení. „Holky startovaly ještě za mírnějšího sněžení, kdy trať byla tvrdší. U nás už se to pak tolik nelišilo, i když byla trochu výhoda startovat vepředu, protože trať měkla a bylo to hodně hluboké,“ popisoval podmínky při závodě Knop.

Reprezentant Tomáš Kalivoda získal 59. pozici, Miroslav Rypl byl 62., Jonáš Bešťák 63., Vladimír Kozlovský 66., Tomáš Lukeš 72., Luděk Šeller 73. a Tomáš Dufek 77.

Závod na 10 kilometrů volnou technikou ovládla s náskokem více jak půl minuty norská závodnice Therese Johaugová před druhou Ruskou Natalií Nepryaevovou, bronz získala další Norka Heidi Wengová. Mezi muži v distanci zvítězil Rus Alexandr Bolšunov, na stříbro dosáhl Fin Iivo Niskanen a trojici nejlepších uzavřel Nor Sjur Roethe.


Zdroj: Svaz lyžařů ČR