Krkonoše
Horní Mísečky - zde jsou sice asi nejlepší podmínky, nicméně o víkendu se zde koná tradiční Jilemnická 50 a závodní okruhy tak budou vyhrazeny pouze pro tuto akci. Vydat se však můžete na Vrbatovu boudu a dále na hřebeny.
Černá hora - zde byl upraven velký a malý okruh, cesta na Zrcadla a Klínovky. Na ostatních cestách je strojová úprava staršího data. Čerstvý sníh, který napadl, je na mnoha místech vyfoukán a zůstává ledový podklad.
Harrachov - v údolí Mumlavy je povrch ledovatý, doporučujeme lyžovat ve vyšších polohách v okolí Čertovy hory, Krakonošova snídaně, Rýžoviště, Ručičky, Dvoračky a Preislerův kopec.

Jizerské hory
I zde přibyl nový sníh, který pokryl ledovaté ploty. Jizerská ops pravidelně upravuje stopy nejen po trase Jizerské 50, ale i do dalších míst. Podmínky se od minulého týdne výrazně zlepšily. Čerstvě upraveno je až 50 km stop.
V Jakuszycích bylo upraveno 25 km, je zde od 15 do 20 cm sněhu a hlavní trasy jsou sjízdné dobře.

Orlické hory
Na hřebenech leží cca 15 cm nového sněhu, v nižších polohách na loukách okolo 10 cm. Poslední úprava proběhla v úterý rolbou z Deštného v úseku Luisino údolí, Sedlo Pod Homolí, Velká Deštná, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský mlýn, Sedloňovský vrch - sjezd do Deštného až na kraj lesa. Nicméně od Sedloňovského vrchu až dolů k Deštnému je sněhu méně, ve stopě je často tráva nebo kamínky, stejně tak i v pruhu na bruslení.
Trasa Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí upravena nebyla, protože na ní z velké části probíhá od středy do soboty závod psích spřežení Šediváčkův long.
Nová sněhová nadílka umožnila strojovou úpravu také na Bukové hoře, dále pak na loukách u Karlowa, což je sice v Polsku, ale z Broumovska kousek.

Králický Sněžník
Z Dolní Moravy od Vilemínky je stopa dobrá po celé magistrále, upraveno bylo začátkem týdne. Nově vyjela rolba ze skiareálu Králičák na Kladské sedlo a k Medvědí boudě.

Jeseníky
Paprsek - již delší dobu jsou tu výborné podmínky. Sněhová vrstva dosahuje téměř 40 cm a pravidelně se upravují všechny okruhy v okolí. Rolba vyjela naposledy 19.1. a nastoupit se dá již z parkoviště u kamenolomu.
Červenohorské sedlo - stopy jsou staršího data, ale stále je dobře sjízdná trasa přes Švýcárnu na Praděd. Upravené jsou také závodní okruhy na Pradědu.
Skřítek - upravovalo se začátkem týdne, ale sněhu není dostatek, takže mnohde jsou kamínky nebo led.

Beskydy
Perfektní podmínky jsou v okolí Pusteven směr Martiňák, Radhošť a Chata Mír. Celkem 21 km
Velké Karlovice - o víkendu se měla konat Karlovská 50, ale pro nedostatek sněhu v nižších polohách byla zrušena. Za sněhem je třeba se vydat na Makovský průsmyk nebo na Třeštík. Odtud pak po Beskydské magistrále.

Šumava
Na loukách okolo Horské Kvildy leží 10-15 cm nového sněhu bez podkladu, v lesních úsecích je vrstva velmi slabá. Na Churáňově byl pro bruslení upraven stadion a trasy po loukách v okolí.
Nejvíce sněhu je však stále na trase Modrava, Březník, Černá hora, Prameny Vltavy, Bučina. Poslední úprava stop proběhla 20.1.

Krušné hory
Jediná místa, kde se dalo lyžovat, byla v tomto týdnu využita pro Zimní olympiádu mládeže Závodilo se vesměs na umělém sněhu ve skiaréně na Fichtelbergu, na Jahodové louce u Božího Daru a v biatlonovém areálu Eduard. Nového sněhu je maximálně 5 cm a to bohužel bez podkladu.

Vysočina
I tato oblast se konečně dočkala přírodního sněhu. Spadlo 10-15 cm, takže se dá na starších lyžích vyrazit po loukách. Pro kvalitní svezení je však jistotou Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě.