Ze sedmičlenného českého zastoupení na Světovém poháru v Oberstdorfu se podařilo kvalifikací klasického sprintu projít pouze Kateřině Razýmové z 27. pozice. V následných rozjížďkách však ještě o pár příček poskočila na konečné 25. místo. „Dneska jsem spokojená, je to můj první postup na Svěťáku. Dalo by se říct, že trať je tady hodně "klasická" a náročná. Byl to dlouhý sprint, a i přes to, že jsem po včerejšku byla mimořádně unavená, tak se mi podařilo postoupit, což je super. Klasický kopcovitý sprint mám ráda,“ řekla po závodě Razýmová. V rozjížďce předvedla výborný start. „Bylo to takové zvláštní, skvěle jsem odstartovala, až jsem z toho byla překvapená a trošku zazmatkovala. Pak se jelo konstantní tempo, bohužel jsem ale neměla na závěrečné zrychlení. Do finiše jsem dala vše a v cílové rovince byla pátá, což je asi průměrný výsledek, nicméně cokoliv lepšího by byl spíš zázrak,“ komentovala svůj výkon.

Lyže podle Razýmové servis připravil na výbornou. „Lyže byly dneska super, takže taková malá náplast za včerejšek,“ pochválila práci servisu. V nejbližší době Razýmovou čeká pár dní strávených doma. „Ve středu pak odjedu do NMNM, kde se jede od pátku mistrovství ČR. Předpokládám, že se na to nebudu nijak zaměřovat a spíš se budu snažit potrénovat směrem k dalším Svěťákům,“ dodala Razýmová. České závodnice Petra Hynčicová skončila necelé dvě sekundy za body na 34. pozici, Petra Nováková byla 56. a Tereza Beranová 60.

Mezi muži se nejvýše umístil Michal Novák na 48. pozici s Luďkem Šellerem v závěsu na 49. místě, Ondřej Černý obsadil 65. příčku. „Trochu jsme čekali, že se mi závod přímo z tréninku nepojede dobře a ono to tak skutečně bylo. Byl jsem dost bez energie,“ přiznal Novák. „Do dalšího Svěťáku je teď ale času dost, tak doufám, že náš plán vyjde a tahle dnešní oběť se vyplatí,“ uvedl.

Klasický sprint ovládli Norové, pro celkové vítězství si přijel Johannes Hoesflot Klaebo před druhým Paalem Golbergem a třetím Erikem Valnesem. Mezi ženami dominovala Ruska Natalia Nepryaeva, stříbrná skončila Slovinka Anamarija Lampicová a na bronz dosáhla Američanka Jessica Digginsová.


Zdroj: Svaz lyžařů ČR