Zajímá vás pánská zimní bunda na běžky? Měli byste myslet především na to, že vás musí udržet v teple a chránit před vlhkem. Zároveň však musí být i prodyšná a pohodlná, aby vám dovolila volně se pohybovat.

Jak vybrat pánskou zimní bundu na běžky?

Ideální zimní bunda by měla plnit několik hlavních funkcí – chránit před sněhem, deštěm a chladem a odvádět pot od těla. Proto když budete vybírat bundu na běžky, hledejte tu, která má membránu zajišťující nepromokavost. Odolnost proti vlhku zjistíte podle vodního sloupce – čím vyšší číslo, tím vyšší vlhkosti bunda odolá. Zlatou střední cestou je vodní sloupec kolem 10 000 mm.

Dobrá pánská zimní bunda má i tzv. windstopper – membránu, která vás ochrání před větrem. A samozřejmě, pokud nechcete mrznout nebo jste zimomřiví, volte zateplenou bundu. Zimní bundy mají různé stupně zateplení. Měli byste ho volit podle podmínek, ve kterých budete jezdit, a podle toho, jak jste aktivní. Bunda pro závodníky, kteří do toho šlapou celou cestu, nemusí mít vysoký stupeň zateplení. Pro rekreačního běžkaře je naopak vhodnější teplejší bunda.

Nejlepší běžkařské bundy podle Heureky

Podívejte se na 3 bundy, které mají recenzenti na Heurece nejraději:

1. Kilpi bunda Asimetrix

S touhle bundou se nikde neztratíte. A navíc v ní budete i dobře vypadat. Je vyrobena ze špičkového materiálu a vodní sloupec má až 20 000 mm. Díky tomu se skvěle hodí i do náročnějších podmínek. Podlepené švy, voděodolné zipy a sněžný pás vás ochrání před sněhem a deštěm. Výborným a užitečným doplňkem, s nímž se neztratíte, je speciální prvek RECCO.

2. Hannah Shiner Peridot graphite

Díky téhle zimní pánské bundě budete chráněni před chladem i vlhkem. Hodí se na zimu, ale skvěle ji využijete i na jarní nebo podzimní sporty. Bunda obsahuje softshellový materiál, který je připraven i na drsnější zacházení. Bunda Hannah Shiner Peridot vám bude dělat společnost po většinu roku a stane oblíbeným kouskem ve vašem šatníku.

3. Crivit Pro pánská lyžařská bunda

Jste ambiciózní a zapálený sportovec? Bunda Crivit Pro je přesně pro vás. Díky technologii BIONIC-FINISH ECO odpuzuje vodu a nečistoty, je větruodolná a má vodní sloupec 3 000 mm. Hodí se spíše do mírnějších klimatických podmínek. Bunda Crivit Pro má nastavitelný sněhový pás a potěší i otvor na kabel od sluchátek. Ten vám tak nebude překážet při jízdě.

Zimní bundu vybírejte tak, aby byla opravdu kvalitní, udržela vás v teple a byla odolná proti větru i dešti. Už víte, po které z těchto tří bund sáhnete? Jestli se stále nemůžete rozhodnout, podívejte se na Heureku, kde najdete tisíce recenzí od skutečných lidí.