Krkonoše
Horní Mísečky - jsou upraveny závodní okruhy, po Jilemnické 50 je to i okruh 7,6 km. Stopa je také na svážnici k Medvědínským sjezdovkám.
Černá hora - nastoupit do stopy se dá již u Hoffmanek, trasy jsou upravené na Zinneckerovy boudy, Velký okruh okolo Černé hory, okruh Světlá hora, Zrcadla, na Kolínskou boudu, Plynovod, Liščí cesta, Lahrbusch a sjet se dá i přes Struhadla do Strážného.
Harrachov - upraveno bylo údolím Mumlavy na Krakonošovu snídani a Voseckou, magistrála okolo Plašivce, okruhy okolo Čertovy hory.

Jizerky
Jizerská ops před oblevou upravila vše, co se dalo. Téměř 90 km stop! Podrobnou mapu projetých tras najdete na www.bilestopy.cz.
Jakuszyce - upraveno 62 km

Orlické hory
Zde se o víkendu koná tradiční Orlický maraton. Kvůli nedostatku sněhu v Deštném, jsou trasy přesunuty na hřebeny. Start závodu bude v sedle na Šerlichu. Obě parkoviště budou využita pro pořadatele a zázemí pro závodníky, proto sem bude po oba dny omezený příjezd a parkování. Trasa závodu vede přes Velkou Deštnou, Jelenku, Korunu, okolo Homole a zpět bunkrovkou. Pro běžné návštěvníky proto doporučujeme nástupní místa v Luisině údolí nebo na Šerlišském mlýně. Na lyžích se dá vyrazit i přímo z Deštného po loukách ve vyšlápnutých stopách. Strojová úprava na hřebeni proběhne před víkendem rolbou z Říček od Haničky přes Anenský vrch, Mezivrší, Pěticestí, Pod Homolí a zpět. Rolba z Deštného upraví trasy od sedla Pod Homolí přes Velkou Deštnou, Šerlich, Vrchmezí po sjezd do Deštného.
Červenovodské sedlo a Buková hora - přibylo asi 5 cm nového sněhu. Podmínky jsou lepší na klasiku, než na bruslení.

Králický Sněžník
Dolní Morava - stopy jsou projeté již od Závory, okruh Zbojnická + magistrála na Slamník, Slaměnku, na Sedmicestí a okolo Souše. Celkem 73 km

Jeseníky
Paprsek - vyrazit můžete již od kamenolomu, trasou Milíře nahoru na okruhy okolo Paprsku. Nejčerstvěji upravené trasy mají délku 43 km.
Červenohorské sedlo - Praděd - upraveno je nejméně 45 km stop. Z ČHS na Vřesovou studánku, na druhou stranu pak přes Švýcárnu na Praděd a Ovčárnu. V dobrých stopách se svezete také na závodních okruzích na Pradědu.

Beskydy
Nástup do stop je možný z Pusteven nebo z Martiňáku. Projeto je 30 km tras.
Ve Velkých Karlovicích připadlo asi 5 cm nového sněhu, takže se dá vyrazit i z nižších poloh. Projeto bylo 33 km.

Šumava
Konečně se i Šumava dočkala vydatnější sněhové nadílky, připadlo zde až 15 cm. Díky tomu vyrazila rolba z Kvildy na Bučinu, Černou horu a propojila tak trasy, které se pravidelně upravují z Modravy přes Ptačí nádrž. Nově byla projeta i trasa z Modravy na Javoří pilu.
V okolí Frymburku a Lipna je strojově upraveno 27 km.

Krušné hory
Přibylo od 5 do 10 cm nového sněhu. Hřebenové trasy jsou sjízdné, ale na strojovou úpravu je to stále málo.