V letošním roce se bude v Dolních Vítkovicích závodit na stejné trati jako loni. „Lehce bychom chtěli prodloužit zadní rovinku a postavit klopenou zatáčku, která zabezpečí větší diváckou atraktivitu, vše však záleží na tom, co nám dovolí počasí,“ uvedl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency, který věří, že se i přes nepříznivé počasí podaří připravit kvalitní trať. „Situace není dobrá, vysoké teploty brání k zasněžování, my se ale nevzdáváme. S přípravou sněhu nám přislíbili pomoct také okolní areály v čele s lyžařským areálem Ski Bílá a společně pracujeme na několika variantách a společně uděláme maximum pro to, aby diváci opět viděli napínavé souboje v této unikátní lokalitě,“ vzkázal Kráčalík.

Závod je otevřený pro všechny milovníky bílé stopy, a tak si v půlce února mohou v Ostravě zazávodit desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony závodníků z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska.

Pořadatelé ČEZ City Cross Sprintu do poslední chvíle doufali také v akrobatickou show vítěze série mezinárodních závodů Red Bull Air Race Martina Šonky. Toho však na oblohu nepustí nečekaně dlouho trvající generální oprava jeho letounu. Diváci však o vzdušné představení nepřijdou a nad jejich hlavami se snesou parašutisti. Představí se Libor Jiroušek, člen Armádního sportovního oddílu Dukla parašutismu Prostějov se svým individuálním seskokem a COMPACT Skydive TEAM se svým dechberoucím vystoupením, kdy jsou parašutisti spojeni v šnůrách padáku druhého parašutistu.

Diváci se pochopitelně nebudou bavit jen u závodní tratě. Kromě závodů totiž bude tradičně připravený i bohatý doprovodný program. Atraktivní podívanou slibuje exhibice nejznámějšího českého biketrialisty pod hlavičkou RedBull Petra Krause, trojnásobného mistra světa a pověstného tím, že se vždycky snažil posouvat hranice svého sportu. V Brazílii jezdil po střechách mrakodrapů, v Turecku s divokými koňmi a v Guatemale sjížděl lávovou horu. Chybět nebude ani laserová biatlonová střelnice, kterou si návštěvníci akce v předchozích dvou letech velice oblíbili a také exhibiční závod v biatlonu, při kterém mezi sebou poměří síly známé osobnosti. Malým návštěvníkům se pak v Dolních Vítkovicích bude věnovat Cirkus trochu jinak nebo CollieryCross Fit Ostrava s různými workshopy po celý den. Jak je již zvykem, tak na ČEZ City Cross Sprintu se bude pomáhat tam, kde je potřeba, a to díky Nadaci ČEZ a ČEZ Energy Zóně, která bude skrze běžkařský trenažer měnit body na peníze a předá jej na konci dne vybranému subjektu. Akce vyvrcholí after party, a sice koncertem kapely Monkey Business v klubu Brick House.

„Držím palce organizátorům, aby se prestižní běžkařský závod podařilo zdárně uskutečnit. A to nejen k jejich spokojenosti, ale i ke spokojenosti sportovních fanoušků a špičkových sportovců, kteří k nám mají naplánovanou cestu. Počasí milovníkům zimních sportů tuto sezónu opravdu nepřeje. O to víc stojí za uznání odhodlanost a energie, s jakou se letošní ročník připravuje. Věřím, že vše nakonec klapne a Dolní Vítkovice zažijí další z řady úžasných akcí, které zvyšují prestiž našeho regionu,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Podobně mluví také ostravský primátor Tomáš Macura. „Industriální prostředí v Dolní oblasti Vítkovice se v průběhu roku přizpůsobuje potřebám jednotlivých akcí. Sníh je ale potřeba k jediné události, a tou je lyžařský závod City Cross Sprint. Věřím, že se organizátorům i v letošním nezvykle teplém roce podaří připravit takové podmínky, aby si závodění užili nejen lyžaři, ale také návštěvníci této akce. A ta samozřejmě není jen o běžkách - oceňuji pestrý program s exhibicemi a autogramiádami i možnost vyzkoušet si biatlonovou střelbu.“

V předešlých letech se stalo tradicí, že po skončení ČEZ City Cross Sprint je závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Nejinak tomu bude i letos, pokus příroda dovolí. V rámci Týdne sportování si zájemci mohou změřit čas v běhu soupaž na sto metrů, zapůjčit a zarezervovat si lyžařskou výbavu na webových stránkách www.citysprint.cz a chybět nebude ani biatlonová střelnice.

Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint 2020 je zdarma.

Časový harmonogram závodů

11:00 hodin: zahajuje provoz biatlonová střelnice a sportovní workshopy

13:20 hodin: závod dětí

14:25 hodin: vyhlášení výsledků závodu dětí

15:00 hodin: parašutistická exibice

15:10 hodin: kvalifikace – dorost + muži/ženy

16:45 hodin: biatlonová exhibice

17:50 hodin: finále závodu dorostu

18:10 hodin: finále závodu mužů/žen

18:25 hodin: vyhlášení výsledků

ČEZ City Cross Sprint 2020 pořádá agentura Seven Days Agency ve spolupráci s Dolními Vítkovicemi. Záštitu nad akcí dále převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura a policejní prezident Jan Švejdar. Generálním partnerem závodu je Skupina ČEZ.