Na nejdelší trati, tj. 10 km, byl nejrychlejší Petr Stodůlka z ŠSK Rožnov pod Radhoštěm v čase 31:29, mezi ženami na pětikilometrové trati Nikola Klestilová ze stejného klubu, a to v čase 20:29. Kromě tradičních mužských a ženských kategorií se závodu účastnily i děti všeho věku a rekreační běžkaři. Kompletní výsledky všech kategorií najdete na www.msregion.cz. Zároveň byl vyhlášen absolutní vítěz prvního ročníku Poháru Beskydské magistrály, tedy ročníku 2010/2011. Součtem výsledků z letního cyklozávodu na Bílé (červen 2010) s tímto zimním běžeckým se jím stal Dušan Žemlík z TJ Spartak Jablůnka.

Ceny všem vítězům předal náměstek hejtmana ing. Jiří Vzientek, pod jehož záštitou se celá akce konala.

Všem vítězům a zúčastněným gratulujeme!


Mimo samotný závod byl připraven také doprovodný program pro děti, zdarma probíhalo mazání lyží účastníkům závodu, bylo připraveno občerstvení a také stánek s propagačními mapami a brožurami Moravskoslezského kraje.

Již nyní se můžeme těšit na následující závod. Ten proběhne v létě na kolech na Morávce, s největší pravděpodobností v neděli 11.9. 2011. Na něj bude navazovat v zimní sezoně 2011/12 závod na běžkách, po kterém bude opět vyhlášen absolutní vítěz za sezonu 2011/2012. Všichni jste zváni!

Lyžařské běžecké a cyklistické závody „Pohár Beskydské magistrály“ jsou nové závody pro širokou veřejnost všech věkových kategorií. Jejich zvláštností je, že jednotlivé závody se konají na různých místech v Beskydách a navíc se dohromady sčítají výsledky z letního cyklistického závodu se zimním běžkařským. Každým rokem se koná jeden letní a jeden zimní závod, které kromě jednotlivých vítězů mají dohromady jednoho vítěze celého daného ročníku.
Podrobné výsledky všech závodů Poháru Beskydské magistrály včetně fotografií, a rovněž informace o projektu Beskydská magistrála najdete na turistických stránkách Moravskoslezského kraje www.msregion.cz.