Krkonoše
Zejména na hřebenech fouká čerstvý vítr, který zafoukává nový prašan do vyrytých stop. Pravidelně upravované jsou trasy z Jánských Lázní na Černou horu, dále na Kolínskou boudu, okruh Světlá hora, na Krausovy boudy. Od Lesní boudy je upraven Plynovod a Liščí cesta po Lahrbusch.
Od sjezdovek ve Velké Úpě je čerstvě upraveno na Pěnkavčí vrch a směrem na Růžohorky.
Ve Špindlerově Mlýně byla ve čtvrtek ráno rolbou projeta trasa Buď Fit.
Na Horních Mísečkách a Benecku byly stopy zapadané čerstvým sněhem, ale úprava před víkendem určitě proběhne.

Jizerské hory
Většina tras je pravidelně upravována po každém sněžení většinou v nočních hodinách. Projeto je téměř 200 km tras.
Dobré podmínky panují i v polských Jakuszycích, kde je dalších 80 km upravených stop.

Orlické hory
Doporučujeme nástup ve vyšších polohách nebo se z Deštného a Říček nablížit k hřebenům lanovkou. Parkoviště na Šerlichu bývá o víkendech už v 8:30 zcela zaplněné. Další nástupní místa jsou na Šerlišském mlýně nebo na Luisině údolí. Ve čtvrtek ráno projela rolba z Deštného trasu přes Luisino údolí do sedla Pod Homolí, přes Velkou Deštnou a Šerlich na Vrchmezí, Šerlišský mlýn, Sedloňovský vrch a bunkrovkou až téměř na kraj lesa nad Deštným.
Rolba z Říček vyjela v úterý na trasu od Mezivrší přes Pěticestí do sedla Pod Homolí. Trasa na Panské Pole/Haničku je sjízdná s opatrností.
Na okruhu v Orlickém Záhoří není dostatek sněhu a ani louky v okolí Deštného nejsou sjízdné.

Králický Sněžník
Dolní Morava – trasy se upravovaly na začátku týdne, sjízdné byly již od nižších partií tedy od Závory, pak tradičně od Slaměnky hřebenová magistrála a také Zbojnický okruh.
Paprsek – sněhová pokrývka je přes 40 cm a stopy jsou upravovány několikrát týdně. O víkendu se zde bude konat závod JeLyMan. Centrum závodu je přímo u horské chaty Paprsek, okruhy různých délek se povedou po tradičně upravovaných okruzích – Velký a Malý Šengen a Pohádka.

Jeseníky
Po sněžení byla čerstvě projeta trasa Červenohorské sedlo – Vřesová studánka a na Švýcárnu. Sněhu je dostatek i na dalších trasách směrem k Pradědu, ale tam zatím rolby nově neupravily.
Ze Skřítku můžete vyrazit přes Alfrédku a Mravencovku až do Karlova pod Pradědem. Upraven je i okruh okolo Ostružné.

Beskydy
Stálicí jsou kvalitně upravované stopy okolo Pusteven, magistrála směr Radhošť a na Martiňák, celkem asi 50 km.
Z Třeštíku je projeta magistrála směr Benešky, tam i zpět cca 20 km.

Krušné hory
Ve čtvrtek v ranních hodinách proběhla úprava tras mezi Jelením a perninským nádražím (Bučinská + Schuppenberská cesta) a z Jelení ke státní hranici.
Trasu z Jelení ve směru na Rolavu se upravit nepodařilo – především v úseku od Jelení k lesu je pro strojovou úpravu sněhu příliš málo. Po případném pátečním sněžení, vyjedou rolby znovu.

Šumava
Hlavní víkendovou událostí zde bude jubilejní 35. ročník Šumavského maratonu. Kvůli nedostatku sněhu se start závodu přesouvá na Modravu a trasy povedou směrem Na Ztraceném, Černohorská nádrž, Černá hora, prameny Vltavy a Kvilda.
Středeční sněhová nadílka umožnila strojovou úpravu i z Borové Lady na Knížecí Pláně a Bučinu, ale také přímo na Kvildu. Vyrazit do stopy můžete u lesa na Filipově Huti směr Lovčí skála, rolba vyjela také z Churáňova přes Zlatou studnu k Horské Kvildě. Na otevřených loukách není výška sněhu pro strojovou úpravu dostatečná.